Žaidėjams
Organizacijoms / Teisėjams

Apribojimai švelnėja: laikantis tam tikrų taisyklių nuo gegužės 18 d. galimi ir dvejetai

2020-05-15

Vyriausybė nuo gegužės 18 d. dar labiau švelnina su karantinu susijusius veiklos apribojimus. Vienas iš jų aktualus ir teniso mėgėjams: nuo pirmadienio bus leidžiami (jei laikomasi Vyriausybės ir SAM nustatytų taisyklių) dvejetų susitikimai.

Esminiai nauji reikalavimai, kurių būtina laikytis ir žaidžiant tenisą – ne mažesnė kaip 5 m2 ploto erdvė vienam sportuojančiam ir ne mažesnis nei 2 metrų atstumas tarp sportuojančių žmonių. Šie kriterijai yra nustatyti Vyriausybės nutarimu, o už jų įgyvendinimą yra atsakingi teniso klubai ir aikštynus valdantys juridiniai ar fiziniai asmenys. 

Kartu primename ir Lietuvos teniso sąjungos rekomendacijas, susijusias su teniso žaidimu karantino laikotarpiu:

– Rekomenduojame vengti kontakto, bet kokių susibūrimų, įskaitant ir žaidimo stebėjimą šalia kortų. Nėra vykdomi jokie renginiai ar turnyrai.

– Jokio fizinio kortų personalo ir klientų kontakto – lauko aikštelės nuomojamos naudojantis elektroninėmis sistemomis, atsiskaitymai vykdomi internetu.

– Žaidžiama savo raketėmis, kamuoliukais, jų nuomos paslauga neteikiama.

– Kortai turi būti aprūpinti papildomos priemonės dezinfekuoti rankas ir inventorių.

– Žaidėjai privalo vengti tiesioginio fizinio kontakto, turi griežtai laikytis asmens higienos reikalavimų (rankų higiena, kosėjimo čiaudėjimo etiketas).

– Minimalus atstumas tarp žmonių ir/ar jų grupių kortuose privalo būti ne mažesnis kaip 2 metrai.

– Visiems, kurie jaučiasi prastai, serga ir patenka į koronaviruso rizikos grupes, kortuose lankytis draudžiama.

Nuo gegužės 18 d. duris gali atverti ir visi uždari teniso aikštynai. Žaidimui ir treniruotėms juose galioja tie patys reikalavimai ir rekomendacijos.