Registruotis

LTS projektai

LIETUVOS VYRŲ TENISO RINKTINĖ

Lietuvos vyrų teniso rinktinė, dalyvaujanti Daviso taurės varžybose (komandiniame teniso pasaulio čempionate), šiuo metu patenka tarp 50 stipriausių teniso rinktinių pasaulyje. Skambiausia rinktinės pergalė buvo pasiekta 2014 metais, kuomet trenerio Rimvydo Mugevičiaus, Ričardo Berankio ir Lauryno Grigelio vedina komanda, iškovojusi puikią pergalę prieš Bosnijos ir Hercegovinos rinktinę, pirmą ir kol kas vienintelį kartą istorijoje pateko į pirmą Daviso taurės varžybų grupę. Daviso taurės varžybose Lietuvos rinktinė dalyvauja nuo 1994 metų. Per 26 metus rinktinė sužaidė 93 mačai.

Rolandas Muraška Lietuvos rinktinei atstovavo net 12 metų, per kuriuos sužaidė 49 mačus. Dabartiniai rinktinės lyderiai Ričardas Berankis ir Laurynas Grigelis už savo šalį kovėsi atitinkamai 23 ir 24 susitikimuose.

LIETUVOS MOTERŲ TENISO RINKTINĖ

Lietuvos moterų teniso rinktinė nuo 1992 metų žaidžia Federacijos taurės (FedCup) varžybose. Ilgametė rinktinės lyderė Lina Stančiūtė už pasirodymą šiose varžybose buvo apdovanota specialiu Tarptautinės teniso federacijos prizu. L. Stančiūtė FedCup varžybose žaidė 68 kartus, o dabartinė komandos kapitonė Edita Liachovičiūtė – 42. Šiuo metu Lietuvos rinktinė užima 71 vietą Federacijos taurės varžybų reitinge.

JAUNIŲ TENISO RINKTINĖ

Jaunių teniso rinktinė yra privačių Lietuvos teniso sąjungos rėmėjų lėšomis vykdoma programa, kuria finansinė parama kasmet teikiama patiems gabiausiems jauniesiems Lietuvos tenisininkams. Nuo programos įgyvendinimo pradžios jauniams suteikta jau per 30 tūkst. eurų paramos, kurią jie gali naudoti dalyvavimui turnyruose ar pasirengimo varžyboms procesams.

NACIONALINĖ TRENIRUOČIŲ STOVYKLA

Nacionalinė treniruočių stovykla skirta gabiausiems mažiesiems šalies tenisininkams. Ne rečiau kaip kartą per mėnesį stipriausi bendraamžiai – nuo 10 iki 12 – metų amžiaus, susirenka į bendras treniruočių stovyklas Vilniuje arba Šiauliuose. Šis projektas, kuriame nuo 2011 metų jau dalyvavo beveik 80 sportininkų, vykdomas kartus su Tarptautine teniso federacija. Į stovyklas bent du kartus per metus iš užsienio atvyksta patyrę treneriai, Tarptautinės teniso federacijos ekspertai. Šis projektas yra skirtas ne tik vaikams, tačiau ir jų treneriams. Mat stovyklose, kartu su auklėtiniais, turi dalyvauti ir jie.

VAIKŲ TENISAS REGIONŲ KLUBUOSE

Lietuvos teniso sąjunga, kartu su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu ir Tarptautine teniso federacija, 2019 m. ėmėsi projekto, kurio metu sieks atrasti būsimas teniso žvaigždes dar darželiuose ir pradinėse mokyklų klasėse. Teniso trenerių kvalifikacijos kėlimo ir vaikų įtraukimo į šią sporto projektas, skirtas visoms Lietuvos teniso mokykloms ir klubams, 2019 metų liepos – lapkričio mėnesiais vykdomas Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.

TENISO KLUBŲ ČEMPIONATAS

Bendras Lietuvos teniso sąjungos ir interneto platformos TenisoNamai.lt projektas. Šios varžybos vyksta jau trečius metus, o šiais metais jose varžosi 10 komandų ir 279 žaidėjai. Tai yra pirmasis sezonas, kuomet čempionato varžybos suskirstytos į dvi grupes. „Top” divizione gali dalyvauti ir profesionalūs tenisininkai, o mėgėjams skirta „Regionų” lyga. 2019 m. sezono čempionai įgis teisę atstovauti Lietuvai kitų metų Europos senjorų čempionate.