Žaidėjams
Organizacijoms / Teisėjams

LTS projektai

TENISO TRENERIŲ EDUKACIJOS MODELIS

Teniso trenerių edukacijos modelis – tai kuriama sistema, kurios tikslas susieti tarptautinius teniso ir nacionalinius sporto treniravimo standartus, siekiant jog tarptautinė teniso trenerio kvalifikacija sietųsi su nacionaliniu aukšto sporto meistriškumo specialisto / instruktoriaus išsilavinimu.

Glaudžiai bendradarbiaujant su Tarptautine teniso federacija (ITF), LTS teniso trenerių edukacijos modelio pagrindas yra sudarytas vadovaujantis ITF sukurta edukacine teniso trenerių lygių sistema:

Play & Stay kursas (vaikų iki 10 m. treniravimo ypatumai). Pagrindinės įgyjamos žinios ir kompetencijos: darbo su vaikais iki 10 m. ypatumai, pagrindinės teniso technikos ir taktikos žinios, vaikų varžybų organizavimo ypatumai, taisyklingos įrangos ir kortų dydžio pritaikymo ypatumai įvairaus amžiaus vaikams ir pradedantiesiems. Kursų trukmė – ne mažiau nei 4 dienos (32 valandos).

CBI (Coaching Beginner and Intermediate players – pradedančiųjų sportininkų treniravimo ypatumai). Galimas tik pabaigus ir išlaikius Play & Stay kursą. Pagrindinės įgyjamos žinios ir kompetencijos: darbas su pradedančiaisiais, pagrindiniai teniso treniravimo principai reikalingi pradedančiųjų treniravimui ir parengimui aukštesniam lygmeniui. Kursų trukmė – ne mažiau 10 dienų (80 valandų). Šio kurso dalyviai privalomai turi atlikti praktiką LTS projekte “Nacionalinė treniruočių stovykla”. Kursų medžiaga

CAP (Coaching Advanced Players – pažengusių sportininkų treniravimo ypatumai). Galimas tik pabaigus ir išlaikius CBI kursą. Pagrindinės įgijamos žinios ir kompetencijos: darbas su pažengusiais žaidėjais, pagrindiniai teniso treniravimo principai, reikalingi pradedančiųjų ir pažengusiųjų treniravimui, treniruočių ir varžybų proceso planavimas. Kursų trukmė – ne mažiau 10 dienų (80 valandų). Šio kurso dalyviai privalomai turi atlikti praktiką LTS projekte “Nacionalinė treniruočių stovykla”. Kursų medžiaga

CHPP (Coaching high performance players – profesionalų treniravimo ypatumai). Tai yra aukščiausio lygmens tarptautinė teniso trenerio kvalifikaciją. Šie kursai yra organizuojami ITF. Jų metu pagrindinės įgyjamos žinios ir kompetencijos yra apie darbą su profesionalais tenisininkais, techniniai, taktiniai, fiziniai ir psichologiniai jų treniravimo principai, treniruočių proceso ir varžybų planavimo principai. Kiekvienais metais į kursus kandidatai yra atrenkami ITF. Kursų trukmė – 6 savaitės. Kursų medžiaga

LTS organizuoja Play & Stay, CBI ir CAP lygių kursus Lietuvoje.

Šiuo metu turime sertifikuotus 3 tutorius:

Edita Liachovičiūtė (CHPP sertifikatas, gali vesti P&S, CBI ir CAP kursus);

Šarūnas Kulnys (CHPP sertifikatas, gali vesti P&S, CBI ir CAP kursus);

Rita Romencovienė (CHPP sertifikatas, gali vesti P&S, CBI ir CAP kursus).

Taip pat, į trenerių edukacijos modelį papildomai įeina ir organizuojami seminarai ir konferencijos (Lietuvos, Latvijos ir Estijos bendras projektas „Baltijos teniso trenerių konferencija“ ir t.t.) bei Nacionalinis treniruočių projektas, kurio metu kursų treneriai atlieka praktiką.

 

Šiuo metu sertifikuotų trenerių kiekis (2021 m. birželio mėn.):

Play & Stay – 42 išsilaikę ir 26 procese.

CBI – 24

CAP – 11

CHPP – 3

 

Šiuo metu Lietuvos teniso trenerių edukacija yra pripažinta tarptautiniu ITF bronzos lygio ženkleliu.

2021 m. pradėtas versti pirmasis teniso treniravimo vadovėlis lietuvių kalba –  Play Tennis Manual (Play & Stay).

 

Aktualios nuorodos:

ITF tennis academy

ITF teniso trenerių edukacijos modelio pripažinimo lygiai

WORLD TENNIS NUMBER – VIENINGAS TARPTAUTINIS ŽAIDĖJŲ TENISO NUMERIS

World tennis number – tai vieningas tarptautinis teniso žaidėjų lygio apibrėžimo mechanizmas, apimantis tiek pradedančiuosius žaidėjus, tiek profesionalius sportininkus. Sistema nepriklauso nuo žaidėjų amžiaus, lyties, lygio. Ja ITF ir projekte dalyvaujančios nacionalinės federacijos siekia suburti į vieną vietą pasaulio teniso žaidėjų bendruomenę. Tam, kad žaidėjai galėtų tinkamai pasirinkti sau varžovą, dvejetų ar treniruočių partnerius.

2021 m. balandžio 1-ai dienai ITF paskelbė jog prie WTN projekto prisijungė jau daugiau nei 100 pasaulio valstybių. Šios valstybės apima 78 procentus pasaulio teniso bendruomenės bei apie 68 milijonus teniso žaidėjų.

Lietuvos teniso sąjunga prie šio projekto prisijungė 2020 m. lapkritį ir bendradarbiaujant su ITF, WTN sistema įdiegta Lietuvoje 2022 m. balandžio mėn.

Svarbiausios nuorodos:

Dažniausiai užduodami klausimai

Pagrindinė informacija lietuvių kalba

Oficialus puslapis

WTN pristatymas

BALL KIDS SCHOOL : ONE TEAM

Ball Kids’ai – tai svari sudedamoji kiekvieno profesionalaus teniso turnyro ar čempionato dalis.

Ball Kids mokyklos projektas startavo 2020 m. Mokyklos pamokos – tai vienos dienos trukmės užsiėmimai, kurių metu 8 – 14 m. vaikai supažindinami su svarbiausiomis ball kids darbo taisyklėmis, daug dėmesio skiriama praktiniams užsiėmimams ir žaidimams. Projekto dalyviai savo išmoktas žinias ir gebėjimus turėjo progą pademonstruoti 2020 m. Lietuvos suaugusių čempionato vyrų ir moterų finaluose, kuriuose susitiko nacionalinių rinktinių nariai – Laurynas Grigelis prieš Vilių Gaubą bei Justina Mikulskytė prieš Klaudiją Bubelytę.

Daugiau nei 70 Ball Kids School projekto dalyvių padavinėjo kamuoliukus per 2021 m. birželio 15 – 19 dienomis Lietuvoje organizuotą Billie Jean King taurės Europos / Afrikos 3 grupės čempionatą, kuriame dalyvavo 21 moterų teniso rinktinė: Alžyras, Albanija, Armėnija, Azerbaidžanas, Bosnija ir Hercegovina, Kipras, Gana, Islandija, Airija, Kenija, Kosovas, Malta, Juodkalnija, Namibija, Nigerija, Šiaurės Makedonija, Norvegija, Ruanda, Pietų Afrika, Lietuva.

2022 m. sausio 16-23 d. Lietuvoje vykusio vyrų profesionalų teniso turo ITF WTT M25 Vilnius (Vilnius Cup powered by kevin.) turnyro metu Ball Kids school mokiniai buvo kviesti į finalinius susitikimus, kuriuose dalyvavo ATP reitingo TOP 400-tuko žaidėjai.

Viso per 2020 – 2021 m. šiame projekte sudalyvavo daugiau nei 90 vaikų iš Vilniaus, Šiaulių, Molėtų, Kauno, Klaipėdos ir Radviliškio.

Naujiena 

Galerija

2022 m. Ball Kids veiklos

Registracija į 2022 m. BALL KIDS SCHOOL veiklas 

PROJEKTAS “MOKYKIS BEI SIEK TENISO AUKŠTUMŲ”

“Mokykis bei siek teniso aukštumų” – tai projektas skirtas perspektyviausiems šalies jauniesiems tenisininkams, kurio metu yra siekiama suderinti mokslus su profesionaliomis treniruotėmis ir dalyvavimu turnyruose.

Nuo 2020 m. projektas yra vykdomas Vilniuje ir Šiauliuose, o LTS jį įgyvendina kartu su Vilniaus ir Šiaulių teniso akademijomis, SEB Arena, Vilniaus Ozo ir Šiaulių sporto gimnazijomis.

Projekto metu LTS, Vilniaus ir Šiaulių teniso akademijos bei SEB arena rūpinasi sportine projekto dalimi: teniso ir fizinio pasirengimo treniruočių procesu, jo įgyvendininimu, reikalingos sportinės įrangos ir inventoriaus suteikimu. Su jaunaisiais sportininkais dirba geriausi akademijų treneriai, ITF ekspertai. Treneriai lydi tenisininkus į svarbiausius turnyrus, o projekto dalyvių atstatymu po treniruočių ir varžybų rūpinasi šių įstaigų kineziterapeutai.

Mokymo įstaigos – Vilniaus Ozo ir Šiaulių sporto gimnazijos – yra atsakingos už kasdienio ir nuotolinio ugdymo pritaikymą programos dalyviams, taip pat ir už projekto dalyvių maitinimą ir apgyvendinimą. Šiauliuose projekto dalyviai gyvena Šiaulių sporto gimnazijos bendrabutyje, o Vilniuje – SEB arenoje esančiame viešbutyje “Urbihop”.

Šis projektas yra skirtas sportininkams, besimokantiems septintoje ir vyresnėse klasėse.

2020-iaisias metais šiame projekte dalyvavo 6 Lietuvos tenisininkai.

 

Daugiau informacijos

 

TENISO PAMOKOS LIETUVOS MOKYKLOSE IR DARŽELIUOSE

2019 m. pradėtas projektas – vaikų tenisas regionų klubuose, 2020 metais plečiasi ir į ugdymo įstaigas. Lietuvos teniso sąjunga, padedama Tarptautinės teniso federacijos (ITF) tęsia bendradarbiavimą su Lietuvos ugdymo įstaigomis integruojant teniso užsiėmimus į kūno kultūros pamokas. Šiuo metu LTS pasirašė sutartis su 30 darželių ir pradinių mokyklų iš Vilniaus, Klaipėdos ir Šiaulių. Šioms mokymo įstaigoms skirtas ITF siųstas mini invetnorius – specialūs kamuoliukai, raketės ir tinklai, o fizinio lavinimo ir kūno kultūros mokytojai bus supažindinami su teniso treniruočių metodikos pradmenimis ir nuolat konsultuojami.

Projekte dalyvaujantys mokyklos ir darželiai įsipareigoja per mokslo metus surengti bent nuo 5 iki 10 tik tenisui skirtų pamokų.

Projektas yra ITF vykdomos Junior tennis initiative (JTI) programos dalis. Programa siekiama didinti vaikų teniso masiškumą, ji apima jaunųjų teniso talentų paiešką, teniso pamokas, treniruotes, vaikų teniso turnyrus.

Iš viso šiame projekte dalyvauja 131 valstybė.

DAVISO TAURĖ (ORG. DAVIS CUP) IR LIETUVOS VYRŲ TENISO RINKTINĖ

Daviso taurės varžybos – tai komandinis vyrų teniso rinktinių pasaulio čempionatas. Lietuvos vyrų teniso rinktinė šiame čempionate dalyvauja nuo 1994 metų ir iki dabar yra sužaidusi 94 susitikimus. Geriausias rinktinės rezultatas – 2014 m. pasiekta pergalė prieš Bosnijos ir Hercegovinos teniso rinktinę ir patekimas į pirmą Daviso taurės varžybų grupę. Šiame susitikime Lietuvos rinktinė buvo vedama kapitono Rimvydo Mugevičiaus ir pagrindinių žaidėjų – Ričardo Berankio ir Lauryno Grigelio.

2020 m. pasikeitus Daviso taurės formatui, Lietuva pateko į I pasaulinės grupės atkrintamųjų etapą ir 2020 m. kovo mėn. Šiauliuose susitiko su Portugalijos rinktine. Tarpusavio susitikimas baigėsi 0-4 varžovų pergale. Susitikimo informacija

2021 m. rugsėjo mėnesį išvykoje rinktinė susitiko su Graikijos komanda Daviso taurės pasaulio II grupėje. Rinktinę atstovavo Ričardas Berankis, Laurynas Grigelis, Vilius Gaubas ir Edas Butvilas. Susitikimas baigėsi 3-1 Lietuvos naudai. Pergalė prieš varžovus nulėmė Lietuvos rinktinės patekimą į I pasaulinės grupės atkrintamąsias.

Atkrintamųjų etape, kuris vyko 2022 m. kovo mėn., vyrų rinktinė (R. Berankis, L. Grigelis, E. Butvilas ir A. Sabaliauskas) žaidė svečiuose prieš Pakistano rinktinę. Šios varžybos baigėsi 3:2 šeimininkų naudai ir Lietuva sugrįžo į II pasaulinę grupę. Susitikimo informacija.

2022 m. kovo 31 d. ištraukti burtai nulėmė, jog sekančiame etape Lietuvos rinktinė susitiks su Egiptu. Šis susitikimas įvyks 2022 m. rugsėjo 16-17 dienomis Lietuvoje.

Lietuvos rinktinė pasauliniame vyrų rinktinių reitinge šiuo metu (2022 m. balandis) užima 43 vietą. Daugiausiai kartų rinktinę atstovavo Rolandas Muraška, kuris per 12 atstovavimo metų sužaidė 49 mačus. Dabartiniai rinktinės lyderiai Ričardas Berankis ir Laurynas Grigelis už savo šalį kovėsi atitinkamai 25 ir 27 susitikimuose.

Lietuvos nacionalinės vyrų rinktinės statistika 

BILLIE JEAN KING CUP IR MOTERŲ TENISO RINKTINĖ

„Billie Jean King Cup“ (buv. Fed Cup) – tai prestižiškiausias moterų rinktinių teniso turnyras, kuris yra laikomas didžiausiu moterų sporto turnyru visame pasaulyje.

Šis čempionatas, vykstantis nuo 1963 metų, pasižymi savo iškilia istorija. Čempionatas pirmą kartą suorganizuotas 1963-iaisias metais, Tarptautinės teniso federacijos 50-mečio proga. Tuo metu čempionate dalyvavo tik 16 komandų. Tačiau dabar, kiekvienais metais sulaukiama vis daugiau valstybių, deleguojančių savo rinktines. 2019 metais viso dalyvavo 108 valstybės, o 2020 m. buvo patvirtintos net 116 nacionalinių rinktinių.

2020 metais čempionatas buvo pervadintas vienos žymiausių moterų teniso atstovių garbei – Billie Jean King – ir tuo pačiu tapo pirmuoju tokio masto renginio pavadintu moters vardu bei svarbiu lyčių lygybės sporte simboliu.

Billie Jean King Cup – išskirtinis ne tik savo istorija ir dalyvių kiekiu, bet ir savo formatu – silpnesnės valstybės yra paskirstytos į 3 zonas (pagal žemynus) ir į daugiausiai 3 grupes (priklausomai nuo zonos dydžio): 1. Amerikos žemynų zona (2 grupės); 2. Europos / Afrikos zona (3 grupės); 3. Azijos / Okeanijos zona (2 grupės). Stipriausios valstybės žaidžia bendrame viso pasaulio šalių kvalifikaciniame etape ir pasauliniame finale.

Šiame čempionate Lietuvos moterų teniso rinktinė žaidžia nuo 1992 metų. Ilgametė rinktinės lyderė – Lina Stančiūtė – už pasirodymą šiose varžybose buvo apdovanota specialiu Tarptautinės teniso federacijos prizu. L. Stančiūtė Lietuvą Fed Cup čempionate atstovavo 68 kartus, o dabartinė nacionalinės rinktinės kapitonė Edita Liachovičiūtė – 42. Šiuo metu (2022 m. balandis) moterų rinktinių tarptautiniame reitinge Lietuvos komanda užima 45-ą vietą.

Nuo 2017 m. Lietuvoje buvo organizuoti 2 šio čempionato susitikimai.

2017 m. balandžio 19 – 22 dienomis Šiauliuose, II-osios Europos/Afrikos zonos grupėje 8 komandos (Slovėnija, Švedija, Norvegija, P. Afrika, Danija, Liuksemburgas, Egiptas ir Lietuva) kovojo dėl pakilimo į minėtos zonos I-ąją grupę arba išlikimo II-ojoje. Komandos pakilusios aukščiau buvo Slovėnija (finalinėje dvikovoje 2-0 įveikusi Liuksemburgą) ir Švedija (2-1 nugalėjusi Daniją). Lietuvos komanda galutiniuose mačuose kovojo dėl išlikimo II-ojoje grupėje ir lemiamoje tarpusavio dvikovoje 0-2 pralaimėjo Norvegijos rinktinei. Rezultatai 

2021 m. birželio 15 – 19 dienomis Vilniuje, SEB arenoje, įvyko Europos / Afrikos 3 grupės čempionatas, kuriame dalyvavo 21 valstybė: Alžyras, Albanija, Armėnija, Azerbaidžanas, Bosnija ir Hercegovina, Kipras, Gana, Islandija, Airija, Kenija, Kosovas, Malta, Juodkalnija, Namibija, Nigerija, Šiaurės Makedonija, Norvegija, Ruanda, Pietų Afrika, Lietuva. Dėl COVID-19 pandemijos čempionatas buvo organizuotas laikantis griežtų ITF reikalavimų ir izoliacijos burbulo scenarijaus. Susitikimai vyko be žiūrovų, tačiau vien tik renginio personalo, organizatorių ir dalyvių buvo apie 400 šimtus. Šis renginys – ne tik didžiausias teniso profesionalaus teniso čempionatas Lietuvoje, bet ir vienintelis toks renginys čempionato istorijoje. Šių susitikimų metu, Lietuvos ir Norvegijos rinktinės, nugalėjusios visas savo varžoves pakilo į Europos / Afrikos zonos 2 grupę. Rezultatai . Daugiau apie renginį .

2022 m. Europos / Afrikos zonos 2 grupės mačas 2022 m. balandžio 12 – 16 dienomis vyko Suomijoje. Be Lietuvos, šiame etape dalyvavo dar ir Norvegijos, Egipto, Graikijos, Izraelio, Liuksemburgo ir Suomijos rinktinės. Lietuvos sportininkės be pralaimėjimų įveikė savo grupės varžoves – Izraelio, Liuksemburgo ir Suomijos sportininkes ir paskutinę dieną žaidė dėl patekimo į Europos / Afrikos zonos I grupę prieš Egipto rinktinę. Šis tarpusavio susitikimas baigėsi 2-1 Egipto naudai. Tai nulėmė Egipto pakilimą ir Lietuvos moterų rinktinės išlikimą II grupėje. Šiame susitikime Lietuvos rinktinę atstovavo: Justina Mikulskytė, Andrė Lukošiūtė, Klaudija Bubelytė ir Patricija Paukštytė. Visi rezultatai.

JAUNIŲ TENISO RINKTINĖ

Jaunių teniso rinktinė yra privačių Lietuvos teniso sąjungos rėmėjų lėšomis vykdoma programa, kuria finansinė parama kasmet teikiama patiems gabiausiems jauniesiems Lietuvos tenisininkams. Nuo programos įgyvendinimo pradžios jauniams suteikta jau per 30 tūkst. eurų paramos, kurią jie gali naudoti dalyvavimui turnyruose ar pasirengimo varžyboms procesams.

2021 m. projekto kriterijai 

NACIONALINĖ TRENIRUOČIŲ STOVYKLA

Nacionalinis treniruočių projektas – tai LTS organizuojamas stovyklų projektas gabiausiems jauniesiems šalies tenisininkams. Projekto esmė –  per metus surengiama iki 11 teniso treniruočių stovyklų, į kurias susirenka pagal aukščiausius standartus ir rezultatus atrinkti 10 – 12 m. projekto dalyviai. 1 stovyklos trukmė – 3 dienos. Stovyklos yra organizuojamos Šiauliuose ir Vilniuje. Projekto treneriai – ITF licencijas turintys Lietuvos treneriai (Šarūnas Kulnys, Rita Romencovienė, Paulius Jurkėnas) bei bent du kartus per metus iš užsienio atvyksta patyręs ITF ekspertas – Nickolas Kelaidi. Šis projektas startavo 2011 metais ir nuo jo pradžios projekte dalyvavo per 80 perspektyviausių 10 – 12 Lietuvos sportininkų. Projektas yra vykdomas kartu su ITF ir Tennis Europe. Nuo 2020 m. šis projektas tapo Teniso trenerių edukacijos modelio dalimi, kurios metu teniso trenerio kvalifikaciją siekiantys pasikelti treneriai, privalo atlikti praktiką stovyklų ir atrankų metu.

2022 m. pristatytas projekto atnaujinimas: projektas padalintas į dvi skirtingas sritis – regioninės stovyklos ir meistriškumo kėlimo stovyklos (“Performance level camp”).

Performance level camp – tai stovyklos, skirtos aukščiausią reitingą turintiems U12 amžiaus grupės vaikams, kurios bus organizuojamos 4 kartus per vienerius kalendorinius metus. Jos truks 3 dienas, per kurias bus pravestos 5 teniso ir 2 bendrojo fizinio rengimo treniruotės. Į šias stovyklas kviečiami registruotis sportininkai, kurie U12 (berniukų ar mergaičių) reitinge užima 1-8 vietas. Dalyvavimą stovyklose būtina patvirtinti žemiau nurodytais kontaktais, likus ne mažiau nei savaitei iki stovyklos pradžios. Pakviesti į stovyklą bus aukščiausią reitingą registracijos dieną turintys 6 berniukai ir 6 mergaitės.

Stovyklos formatas: čia.

VAIKŲ TENISAS REGIONŲ KLUBUOSE

Lietuvos teniso sąjunga, kartu su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu ir Tarptautine teniso federacija, 2019 m. ėmėsi projekto, kurio metu sieks atrasti būsimas teniso žvaigždes dar darželiuose ir pradinėse mokyklų klasėse. Teniso trenerių kvalifikacijos kėlimo ir vaikų įtraukimo į šią sporto projektas, skirtas visoms Lietuvos teniso mokykloms ir klubams, 2019 metų liepos – lapkričio mėnesiais vykdomas Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.

TENISO KLUBŲ ČEMPIONATAS

Tai bendras Lietuvos teniso sąjungos ir interneto platformos TenisoNamai.lt projektas, orientuotas į teniso klubus ir jų narius. Teniso klubų čempionatas startavo 2018 metais, kiekvienais metais sugrįžtantis su naujesniu ir įdomesniu formatu. 2021 m. klubų čempionatas yra suskirstytas į „TOP“ ir „Regionų“ lygas. TOP lygoje gali žaisti ir profesionalūs tenisininkai, kai tuo tarpu „Regionų“ lyga yra skirta mėgėjams, kurių stipriausieji finaliniame čempionato sezono etape varžosi su TOP lygos komandomis. Komandos kovoja dėl garbingų taurių bei vertingų prizų. TOP lygos komanda-čempionė iškovos teisę dalyvauti Tennis Europe 2022 m. organizuojamame Europos senjorų klubų čempionate. 

Šalia to, projekte prasidėjo ir „Vaikų U14 lyga“ – tai komandinis vaikų (jaunučių, U14) turnyras, kuriame dalyvauti gali LTS turinčių jaunučių komandos, sudarytos iš berniukų ir mergaičių porų.

2021 m. sezono informacija