Žaidėjams
Organizacijoms / Teisėjams

„Billie Jean King taurė“: Lietuvos tenisininkės pasidalino 5-6 vietas su bosnėmis

2023-04-15

Lietuvos moterų teniso rinktinė dvejomis pergalėmis pabaigė Portugalijoje vyksiančias „Billie Jean King“ taurės antros grupės Europos-Afrikos zonos varžybas. Tai lėmė, kad lietuvės su Bosnijos ir Hercegovinos komanda pasidalino 5-6 vietas.

Penktadienį vykusiame paskutiniame B pogrupio susitikime Lietuvos rinktinė 2:1 nugalėjo Pietų Afrikos komandą. Klaudija Bubelytė (WTA-720) 6:2 6:4 įveikė Marilouisę Van Zyl. Visgi rezultatą antrame vienetų mače išlygino Isbabella Kruger (WTA-365), palaužusi Justiną Mikulskytę 6:3 1:6 6:4.

Lemiamas dvejetų susitikimas jau klostėsi pagal Lietuvos komandos scenarijų. J. Mikulskytė ir Patricija Paukštytė (WTA-1031) 6:0 6:2 sutriuškino Suzanie Pretorius ir M. Van Zyl duetą.

Pogrupyje iškovojusios 3 pergales ir patyrusios 2 nesėkmes Lietuvos tenisininkės užėmė trečiąją vietą, į priekį praleidusios Estijos ir Sakartvelo komandas.

Turnyrą lietuvės baigė šeštadienį, susitikimu prieš Izraelio rinktinę. P. Paukštytė 6:3 6:3 įveikė Miką Buchnik (WTA-853), o K. Bubelytė 6:2 6:3 nugalėjo Shavitą Kimchi (WTA-516).

Į pirmąją „Billie Jean King“ taurės grupę iškopė kortų šeimininkės portugalės ir Graikijos tenisininkės. Paskutinę vietą užėmė ir į trečią grupę iškrito pietų afrikietės.