Žaidėjams
Organizacijoms / Teisėjams

Billie Jean King taurė: pirmosios lietuvių varžovės – Maroko tenisininkės

2024-04-08

Lietuvos moterų teniso rinktinė šiandien vidurdienį centriniame „SEB arenos“ korte pradės kovą dėl bilieto į Billie Jean King taurės aukštesnę grupę. Pirmosios lietuvių varžovės – Maroko tenisininkės. 

Vakar ištraukti Billie Jean King taurės antros grupės Europos-Afrikos zonos burtai lėmė, kad Lietuvos tenisininkės pateko į B grupę, kurioje, be lietuvių ir marokiečių, dar žais Bosnijos ir Hercegovinos bei Izraelio rinktinės. 

Lietuvos ir Maroko dvikovą 12 val. pradės Klaudijos Bubelytės (WTA-651) ir Aya El Aouni (WTA-781) dvikova. Iš karto po jų į centrinį „SEB arenos“ kortą žengs rinktinių lyderės Justina Mikulskytė (WTA-223) ir Yasmine Kabbaj (WTA-546). Lietuvių ir marokiečių mačas bus baigtas dvejetų susitikimu.

„Esu patenkinta pasirengimu varžyboms, merginų sportine forma. Tiesa, į pasirengimo stovyklą dėl su skrydžiais susijusių nesklandumų šiek tiek vėlavo Justina Mikulskytė. Bet tai tik mažos smulkmenos. Burtai mums lėmė tikrai stiprias varžoves, manau, patekome į stipriausią grupę. Tačiau dabar svarbiausia – eiti į kortą ir ten atiduoti visas jėgas ir visą širdį“, – sako Lietuvos rinktinės kapitonė Edita Liachovičiūtė.

A grupėje rungsis Kroatijos, Estijos ir Šiaurės Makedonijos komandos, o C grupėje – Egipto, Sakartvelo, Kosovo ir Maltos tenisininkės. 

Po grupių etapo stipriausios A, B ir C grupių komandos tarpusavio susitikimuose išsiaiškins kurios dvi komandos kitą sezoną žais pirmame Billie Jean King taurės divizione. 

Paskutines vietas B ir C grupėse užėmusios komandos iškris į trečiąją varžybų grupę.