Žaidėjams
Organizacijoms / Teisėjams

Billie Jean King taurės turnyras Vilniuje prasidėjo dramatiška I. Dapkutės pergale

2021-06-15

Antradienį „SEB arenoje“ Vilniuje startavo didžiulė teniso fiesta. Net 21 šalies komandos pradėjo kovą Billie Jean King taurės (buv. FedCup) varžybose. Tai yra vienas didžiausių sporto renginių Lietuvoje šiais metais.

Lietuvos rinktinei, kurią treniruoja Edita Liachovičiūtė, atstovauja Justina Mikulskytė (WTA-543), Akvilė Paražinskaitė, Iveta Dapkutė (WTA-983), Klaudija Bubelytė ir Patricija Paukštytė. C grupėje mūsiškės kaunasi su Nigerijos ir Kosovo rinktinėmis.

Antradienį lietuvės pradėjo akistatą su Nigerijos tenisininkėmis. Pirmajame vienetų susitikime I. Dapkutė po atkaklios daugiau nei dvi val. trukusios kovos 4:6, 6:2, 6:4 įveikė Adesuwą Osabuohien. Pastaroji gyvena JAV ir turi šios šalies pilietybę.

I. Dapkutė sėkmingiau pradėjo susitikimą ir pirmavo 2:0, bet varžovė greitai prisitaikė prie mūsiškės žaidimo, išlygino rezultatą ir laimėjo pirmą setą. Antrajame sete I. Dapkutė atsitiesė, o lemiamas trečiasis setas klostėsi dramatiškai. Nigerijos tenisininkė pirmavo 4:2 ir savo padavimo metu buvo per tašką nuo dar vieno laimėto geimo, tačiau I. Dapkutė nepasidavė ir „nubreikavo“ varžovę. Vėliau lietuvė laimėjo dar tris geimus iš eilės ir šventė pergalę.

Po pirmojo susitikimo Lietuvos rinktinė prieš Nigeriją pirmauja 1-0.

Antrajame vienetų mače žais J. Mikulskytė ir Barakat Oyinlomo Quadre (ATP-955).

Vėliau vyks dvejetų susitikimas. Pagal dabartinę paraišką, jame K. Bubelytė ir P. Paukštytė žais su A. Oasabuohien ir B. O. Quadre.

Į atkrintamąsias varžybas pateks šešių grupių nugalėtojos.

Billie Jean King taurės III grupės Europos-Afrikos zonos varžybos Vilniuje vyksta be žiūrovų. Visos Lietuvos komandos kovos yra tiesiogiai transliuojamos Lietuvos teniso sąjungos „Facebook” paskyroje bei kai kuriose kitose platformose.

Sauliaus Čirbos nuotraukos.