Žaidėjams
Organizacijoms / Teisėjams

Daviso taurė: lietuviai teigia nesibaiminantys varžovų reitingų

2020-03-04

Trečiadienį pabaigę rytines treniruotes Šiaulių teniso akademijoje, Lietuvos ir Portugalijos teniso rinktinių žaidėjai ir treneriai skubėjo į susitikimą su žurnalistais. Po dviejų dienų prasidėsiančio susitikimo favoritais visų sutartinai vadinami portugalai gynėsi šios etiketės, o Lietuvos rinktinės nariai teigė atiduosiantys visas jėgas tam, kad svečių gyvenimas Šiaulių kortuose būtų kaip įmanoma labiau komplikuotas.

Portugalijos rinktinės kapitonas Rui Machado sakė, jog Daviso taurės varžybos visuomet kupinos netikėtumų. 

„Mano komandoje – keturi labai patyrę žaidėjai, žinantys, ką reiškia žaisti Daviso taurės susitikimus. Suprantame, kad visko gali nutikti. Kiekvienas šiose varžybose į kortą žengiantis tenisininkas jaučia spaudimą. Visgi tikiu, kad mūsų žaidėjai susidoros su šia įtampa“, – teigė R. Machado.

Portugalijos rinktinės lyderis Joao Sousa taip pat iš anksto nenuvertino būsimų varžovų. „Gerai pažįstu Ričardą Berankį, kartu žaidėme ir treniravomės nuo mažų dienų. Tikėjausi sužaisti su juo gerą mačą čia, gaila, kad jo nebus. Tačiau Lietuvos rinktinė ir be jo turi gerų žaidėjų, todėl mūsų tikrai nelaukia lengvas pasivaikščiojimas“.

Rimvydas Mugevičius, Lietuvos rinktinės kapitonas, susitikęs su žurnalistais, kaip visada, nedaugžodžiavo.„Nuotaikos geros. Mūsų negąsdina varžovų reitingai. Darysime ką mokame ir tikimės geriausio“, – sakė R. Mugevičius. 

Kiek kalbesnis buvo šį kartą korte lietuvius į priekį vesiantis Laurynas Grigelis. 

„Portugalai yra šio susitikimo favoritai. Tai labai stipri rinktinė. Jie atvyko su geriausiais savo žaidėjais. Bet tai yra Daviso taurė. Svarbiausia viską atiduoti aikštelėje ir susirinkti tašką po taško. Aš pats korte jaučiuosi neblogai. Tik sausio pradžioje pradėjau pasirengimą šiam sezonui, todėl žaidimo praktikos kol kas daug neturiu. Aišku, gal mačų šiek tiek trūksta. Tačiau jaučiuosi gerai ir tai yra svarbiausia“, – kalbėjo L. Grigelis. 

Rytoj 12 val. Šiauliuose bus traukiami Lietuvos ir Portugalijos mačo burtai. Jie lems susitikimų eiliškumą. 

Lietuvos komandos sudėtyje yra L. Grigelis, Julius Tverijonas, Lukas Mugevičius, Vilius Gaubas, Ainius Sabaliauskas ir Pijus Vaitiekūnas. Portugalijos komandą sudaro J. Sousa, Pedro Sousa, Joao Dominguesas ir Frederico Silva. 

Kovo 6 d. (penktadienį) 16 val. prasidės pirmasis vienetų susitikimas, o jam pasibaigus (po 20 min. pertraukos) – antrasis. Kovo 7 d. (šeštadienį) 12 val. Šiaulių teniso akademijoje prasidės lietuvių ir portugalų dvejetų susitikimas, o po jo seks du vienetų mačai. 

Bilietus į susitikimą platina ticketmarket.lt.