Žaidėjams
Organizacijoms / Teisėjams

Daviso taurė: rudenį Lietuvos tenisininkų laukia dvikova Kroatijoje

2024-02-08

Šiandien Londone, Tarptautinės teniso federacijos (ITF) būstinėje, buvo ištraukti Daviso taurės pirmosios ir antrosios pasaulio grupių burtai. Lietuvos vyrų teniso rinktinė rugsėjo mėnesį keliaus į Kroatiją, kur išmėgins jėgas su šios šalies rinktine. Kroatų ir lietuvių akistata vyks rugsėjo 13-14 d. arba 14-15 d.

„Vilniuje ir „SEB arenoje“ ką tik pasibaigė viena didelė teniso šventė, kurioje buvo visko – ryškių žvaigždžių, įtampos, žiūrovų tribūnose, kylančių TV transliacijos reitingų, galiausiai viską vainikavo dramatiška Lietuvos rinktinės pergalė. O po burtų mūsų mintys jau krypsta į ateitį. Žinoma, šiek tiek gaila, kad prieš tokią pajėgią komandą turėsime kautis išvykoje“, – sako Lietuvos teniso sąjungos prezidentas Ramūnas Grušas.

Šį savaitgalį vykusiame Daviso taurės atrankos susitikime namie žaidę kroatai kiek netikėtai 1:3 nusileido Belgijos rinktinei. 

Paprašytas įvertinti prabėgusią Daviso taurės savaitę, R. Grušas sako, jog organizatoriai iš žaidėjų, teisėjų, ITF atstovų neišgirdo jokių priekaištų ar nusiskundimų, o labiausiai, anot jo, įstrigo JAV rinktinės kapitono, legendinio Bobo Bryano žodžiai, jog Vilniuje vykusi Daviso taurės dvikova pranoko visus jo ir JAV komandos lūkesčius. 

„Svarbiausia, aišku, kad iškovojome pergalę ir Vilniuje žengėme pirmąjį žingsnį Daviso taurės link. Tikiu, kad šiais vaikinais galime eiti iki galo“, – dar būdamas Vilniuje sakė B. Brynas. „Jei kalbėti apie organizacinę varžybų pusę, buvome labai maloniai nustebinti. Į Lietuvą atvykome pirmą kartą ir tai, ką pamatėme, kaip mumis buvo rūpinamasi, pranoko bet kokius mano lūkesčius. Viskas laiku, sklandžiai, puikus viešbutis, pilnos tribūnos. O arena… Patikėkite, esu matęs daugybę teniso klubų visame pasaulyje. Ir jūsiškė arena yra viena iš puikiausių vietų žaisti tenisą“.

„Tokie teniso legendų atsiliepimai, aišku, yra labai malonūs. Tai yra pats puikiausias mūsų komandos darbo įvertinimas“, – teigia R. Grušas. 

Daviso taurė į „SEB arenos“ kortus šiemet jau nebegrįš, tačiau balandžio mėnesį iš Lietuvos vyrų teniso rinktinės estafetę perims geriausios šalies tenisininkės. 

Balandžio 8-13 d. Vilniuje vyks Billie Jean King taurės antros grupės Europos-Afrikos zonos turnyras, kuriame dalyvaus net 11 komandų. Kartu su Lietuvos rinktinė dėl dviejų kelialapių į aukštesnę varžybų grupę kovos Bosnijos ir Hercegovinos, Estijos, Maltos, Sakartvelo, Izraelio, Kosovo, Maroko, Kroatijos, Egipto ir Šiaurės Makedonijos komandos.