Žaidėjams
Organizacijoms / Teisėjams

Daviso taurė Vilniuje: JAV pirmauja prieš Ukrainą 2:0

2024-02-01

Ukrainos vyrų teniso rinktinės nariai nenusiteikę savo gerokai aukštesnius reitingus turinčių varžovų iš JAV svetingai pasitikti ištiestu raudonu kilimu. Ir nors pirmąją „SEB arenoje” Vilniuje vykstančios Daviso taurės dvikovos dieną amerikiečiams pavyko iškovoti dvi pergales vienetų susitikimuose, jos pareikalavo gerokai daugiau jėgų nei tikėjosi kai kurie teniso ekspertai.

Debiutiniame dvikovos susitikime, stebint 1,5 tūkst. „SEB arenos” tribūnas užpildžiusių žiūrovų, JAV tenisininkas Sebastianas Korda (ATP-33) 6:3 6:7 6:4 įveikė ukrainietį Oleksii Krutykh (ATP-342). Mačas truko 2 val. ir 12 minučių. 

Po susitikimo S. Korda gyrė savo varžovą, tačiau teigė, jog svarbiausia – komandai iškovotas taškas. „Iškovojau tašką savo komandai ir tai šiame turnyre yra svarbiausia. Mano varžovas žaidė puikiai, turėjau rimtų problemų. Visgi trečiame sete šiek tiek pakeičiau taktiką, išlaikiau šaltą galvą ir galiausiai nugalėjau. Nuopelnai už pergalę atitenka ir mūsų komandos kapitonui. Būtent jo patarimai padėjo man susigrąžinti iniciatyvą”.

Ukrainos tenisininkas gailėjosi neišnaudotos progos, tačiau sakė, jog mėgavosi kiekviena buvimo korte akimirka. 

„Man tai puiki patirtis. Ne dažnai tenka žaisti prieš tokio pajėgumo varžovus, tokiame puikiame korte, stebint pilnoms tribūnoms. Tai yra postūmis, puiki patirtis, kurią turiu paversti ateities pergalėmis”.

Jis taip pat užsiminė svajojantis, kad Daviso taurės varžybos kuo greičiau grįžtų į Ukrainos miestus. „Tai būtų nerealu, žaisti palaikant savo žiūrovams. Ypač Kijeve, iš kurio aš esu kilęs. Deja, tačiau karas kol kas padaryti to neleidžia. Bet aš žinau, kad Ukrainoje šiuo metu esantiems žmonėms mūsų kovos čia taip pat yra labai svarbios”, – sakė O. Krutykh.

Antrame dienos mače klubo traumą patyrusį JAV rinktinės lyderį Taylorą Fritzą (ATP-9) pakeitęs Christopheris Eubanksas (ATP-9) 6:3 6:2 įveikė Viacheslavą Bielinskyi (ATP-498). Tai buvo Ch. Eubankso debiutas Daviso taurės turnyre. 

Penktadienį 17 val. dvikova bus pratęsta dvejetų susitikimu tarp Vitaliy Sachko (ATP-165) ir Illya Beloborodko (ATP-1290) bei Austino Krajičeko (dvejetų ATP-3) ir Rajeevo Ramo (dvejetų ATP-5). Jam pasibaigus į kovą stos Ch. Eubanksas ir O. Krutykh, o penktame susitikime, jei jo prireiks, žais V. Bielinskyi ir S. Korda.