Žaidėjams
Organizacijoms / Teisėjams

L. Grigelis: niekuomet neturiu abejonių dėl dalyvavimo Daviso taurės varžybose

2020-02-06

Tenisininkas Laurynas Grigelis antraisiais namais jam tapusioje Italijoje stengiasi kuo greičiau pamiršti praėjusio sezono negandas ir intensyviai ruošiasi naujiems pasirodymams teniso kortuose. 28 metų klaipėdietį traumos bloškė į penktąjį ATP reitingo šimtuką, tačiau tenisininkas neslepia savo norų ir ambicijų dar pakovoti dėl galimybės pasirodyti svarbiausiose teniso varžybose pasaulyje – didžiojo kirčio turnyruose. 

Pirmasis sezono startas L. Grigelio laukia vasario pabaigoje. Jis žaist Italijoje vyksiančiame ITF Futures serijos turnyre, kurio prizų fondas bus 25 tūkst. JAV dolerių. Iš karto po jo tenisininkas skubės į Šiaulius, kur su Lietuvos rinktine Daviso taurės varžybose stengsis parblokšti stiprią Portugalijos rinktinę. 

L. Grigelis sako, kad vėlyvą šių metų startą lėmė tik pačioje 2019 m. pabaigoje baigtas praėjęs sezonas. 

„Paskutinį praėjusio sezono turnyrą baigiau jau antroje gruodžio pusėje. Turėjau trumpas atostogas, o sausio 3 dieną jau kibau į darbus. Dabar tikrai sunkus etapas, tačiau suprantu, kad nuo to, kaip dirbsiu jo metu, labai priklausys mano viso sezono rezultatai. Todėl sukandu dantis ir pirmyn. Pavyzdžiui, šiandien kortuose ir fizinio parengimo salėje be pertraukų praleidau kiek daugiau nei 5 valandas. Su komanda sudarėm tokį grafiką: pirmadienį, trečiadienį ir penktadienį viena ilga treniruotė. Antradienį ir ketvirtadienį – dvi: ryte ir vakare“, – apie pasirengimą pasakoja tenisininkas. 

Paklaustas ar gyvenimą korte pernai gadinusi kirkšnies trauma jau yra praeityje, L. Grigelis susimąsto. 

„Treniruotėse dirbu šimtu procentų, tačiau tą vietą, sąmoningai ar ne, dar šiek tiek pasaugau. Vengiu tam tikrų pratimų, judesių, stiprinu aplinkui esančius raumenis. Tikiuosi, kad viskas bus gerai. Praėjusiame sezone nežibėjau ir jo pradžioje, tačiau su komanda planavome susirinkti daugiau taškų vasarą. Tuomet vyksta daugiau ATP Challenger serijos turnyrų, tad jų sudėtis būna kiek silpnesnė. Tačiau trauma išmušė mane iš vėžių ir žaidimo ritmo. Todėl ir reitingo vieta dabar yra tokia. Kita vertus, labai jos nesureikšminu. Žinau savo galimybes, tad jei būsiu sveikas, tikrai galiu patekti į didžiojo kirčio turnyrų atrankos zoną. Toks planas ir yra: metų pabaigoje būti bent jau trečiojo ATP šimtuko viduryje. Tam, kad kitą sezoną galėčiau išmėginti jėgas Australijos atvirojo čempionato kvalifikacijoje“.

Tenisininkas sako, kad ne mažiau nei pirmojo sezono turnyro, laukia ir Daviso taurės dvikovos prieš  portugalus. 

„Man Daviso taurės varžybos ir galimybė atstovauti Lietuvai yra labai svarbūs dalykai. Niekuomet neturiu abejonių dėl dalyvavimo jose. Todėl tikrai būsiu Šiauliuose kovo pradžioje. Juolab, bus labai įdomu išbandyti jėgas su tokiu pajėgiu varžovu, kaip Portugalija“, – teigia L. Grigelis. 

Paklaustas apie lietuvių galimybes kibti į atlapus portugalams, klaipėdietis neabejoja, kad Lietuvos rinktinė yra pajėgi nustebinti savo varžovus. 

„Aišku, labai daug priklausys nuo komandų sudėčių. Ar prie mūsų prisijungs Ričardas (Berankis), ar į Lietuvą atvyks pajėgiausi portugalai? Su Ričardu mes tikrai būtume pajėgūs nugalėti varžovus, be jo padaryti tai būtų gerokai sunkiau. Dideliu mūsų privalumu turėtų būti greita Šiaulių teniso akademijos danga. Esu žaidęs prieš Portugalijos rinktinės lyderius, tai labai pajėgūs tenisininkai, tačiau jų stiprybė yra žaidimas ant grunto. Ant šios dangos, manau, neturėtumėme jokių galimybių, o štai vadinamasis hardas yra palankesnis mums“, – svarsto tenisininkas.

Daviso taurės mačas tarp Lietuvos ir Portugalijos teniso rinktinių kovo 6-7 dienomis vyks Šiaulių teniso akademijoje. Bilietus į šį susitikimą platina TicketMarket.lt.