Žaidėjams
Organizacijoms / Teisėjams

Informacija dėl Covid-19 židinio Alaušo slėnyje

2020-10-30

Pastarosiomis dienomis Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) pateikiamoje informacijoje, susijusioje su koronaviruso pandemijos plėtra Lietuvoje, kaip vienas iš COVID-19 židinių buvo paminėtas Alaušo slėnio teniso čempionatas. Lietuvos teniso sąjunga (LTS) sulaukė ne vieno paklausimo dėl šio turnyro. 

Norime informuoti, kad šios varžybos neturi nieko bendro su LTS ar jos klubais nariais. Alaušo slėnyje, mūsų žiniomis, užsikrėtė keletas teniso žaidėjų, dalyvavusių draugiškose mėgėjų varžybose. 

Kartu norime priminti, kad LTS yra laikinai sustabdžiusi visų reitinginių savo varžybų vykdymą, o taip pat rekomenduoja nevykdyti varžybų savo klubams nariams. 

Klubams ir žmonėms, šiuo laikotarpiu žaidžiantiems tenisą mėgėjiškai, LTS primygtinai pataria laikytis šių taisyklių:

– Iki minimumo sumažinti klubų personalo fizinį kontaktą su klientais. Esant galimybei aikštelių nuomos paslaugas, atsiskaitymus vykdyti elektroninėmis sistemomis ir priemonėmis.

– Į teniso aikštynus atvykti jau apsirengus sportine apranga, taip pat ir išvykti iš jų.

– Atsisakyti nereitinginių, mėgėjų turnyrų vykdymo.

– Pagal galimybes apriboti inventoriaus nuomos paslaugas aikštynuose ir klubuose.

– Žaidėjus aprūpinti priemonėmis dezinfekuoti rankas ir inventorių.

– Raginti žaidėjus vengti tiesioginio fizinio kontakto, griežtai laikytis asmens higienos reikalavimų (rankų higiena, kosėjimo čiaudėjimo etiketas).

Tolimesni sprendimai dėl turnyrų turo atnaujinimo bus priimti atsižvelgiant į koronaviruso pandemijos eigą, taip pat atsakingų valstybės institucijų nustatytas taisykles ir rekomendacijas.