Žaidėjams
Organizacijoms / Teisėjams

Lietuvos darželinukams ir pradinukams – teniso pamokos 

2020-11-24

Lietuvos teniso sąjunga (LTS), padedama Tarptautinės teniso federacijos (ITF), ir toliau ieško būsimųjų teniso talentų Lietuvos ugdymo įstaigose. LTS pasirašė sutartis su 30 Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių darželių ir pradinių mokyklų, kurios teniso pradmenis integruos į kūno kultūros pamokas. Šias mokymo įstaigas jau artimiausiu metu pasieks už ITF lėšas įsigytas mini teniso inventorius – specialūs kamuoliukai, raketės, tinklai. Be to, LTS treneriai fizinio lavinimo ir kūno kultūros mokytojus supažindins su teniso treniruočių metodikos pradmenimis, teiks kitas konsultacijas.

Projekte dalyvaujantys mokyklos ir darželiai įsipareigoja per mokslo metus surengti bent 10 tik tenisui skirtų pamokų. 

„Mums tai labai svarbus projektas. Niekam nėra paslaptis, kad krepšinis yra pirmasis daugelio Lietuvos vaikų pasirinkimas. Todėl norime kuo daugiau vaikų supažindinti su tenisu dar darželiuose ar pradinėse mokyklos klasėse. Tam, kad uždegtumėme juos šiuo sportu, o gabiausiems padėtumėme atrasti kelią į teniso akademijas ir mokyklas”, – sako Ramūnas Grušas, LTS prezidentas. 

Šį projektą LTS, kartu su ITF, Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu ir Olimpiniu solidarumo projektu, pradėjo 2019 m. Pernai tarptautinės federacijos ekspertas prancūzas Bernardas Pestre 5 kartus lankėsi Lietuvoje ir surengė mokomuosius seminarus šalies teniso treneriams bei kūno kultūros mokytojams.

Projektas yra ITF vykdomos Junior tennis initiative (JTI) programos dalis. Programa siekiama didinti vaikų teniso masiškumą, ji apima jaunųjų teniso talentų paiešką, teniso pamokas, treniruotes, vaikų teniso turnyrus.

Iš viso šiame projekte dalyvauja 131 valstybė.