Žaidėjams
Organizacijoms / Teisėjams

Lietuvos moterų teniso rinktinė tęsia kovą dėl bilieto į pirmąją Billie Jean King taurės grupę

2024-04-10

Paskutinę „SEB arenoje“ Vilniuje vyksiančių Billie Jean King taurės varžybų pogrupių etapo dieną Lietuvos tenisininkės 2:1 įveikė Bosniją ir Hercegoviną. Tris pergales iš tiek pat galimų iškovojusios lietuvės užėmė pirmą vietą B pogrupyje ir rytoj pratęs kovą dėl dviejų bilietų į pirmąją varžybų grupę. 

Pamatus pergalei prieš bosnes pirmame vienetų susitikime padėjo Klaudija Bubelytė (WTA-651), 6:0 2:0 įveikusi Suaną Tucakovič (WTA-845). Lietuvės varžovė dėl sveikatos problemų iš mačo pasitraukė taip ir nelaimėjusi nė geimo. 

Lietuvos rinktinės pergalę įtvirtino komandos lyderė Justina Mikulskytė (WTA-223), 6:4 6:2 nugalėjusi Deą Herdzelas (WTA-530). 

Nieko nelėmusiame dvejetų susitikime Andrė Lukošiūtė (WTA-770) ir Patricija Paukštytė (WTA-978) 3:6 3:6 nusileido D. Herdzelas ir Anitai Wagner (dvejetų WTA-237).

Lietuvos tenisininkių varžovėmis dėl pakilimo į aukštesnę Billie Jean King taurės varžybų grupę bus Kroatijos ir Egipto rinktinės. Pirmasis lietuvių mačas prasidės ketvirtadienį 12 val. centriniame „SEB arenos“ korte, o Lietuvos rinktinės varžovės paaiškės šį vakarą.  

Šiandien „SEB arenoje“ apsilankė ir Billie Jean King – legendinė JAV tenisininkė ir kovos už lygybę simbolis. Čia ji stebėjimo teniso mačus, bendravo su rinktinių žaidėjomis, susitiko su Lietuvos žurnalistais.

Pabaigusios savo mačus geriausios Lietuvos, Estijos, Kroatijos tenisininkės nuskubėjo į arenoje surengtos „Vaikų dienos“ renginius. Jų metu skirtingų Lietuvos teniso mokyklų ir akademijų auklėtiniais turėjo galimybę sukryžiuoti raketes su Billie Jean King taurės varžybose dalyvaujančiomis tenisininkėmis.