Žaidėjams
Organizacijoms / Teisėjams

Lietuvos teniso čempionais tapo Edas Butvilas ir Emilija Tverijonaitė

2022-08-06

Edas Butvilas trofėjų kolekciją papildė dar vienu – Lietuvos teniso čempiono – titulu. Šiandien Vilniuje pasibaigusio Lietuvos teniso čempionato finale jaunajam klaipėdiečiui teko įveikti ne tik savo varžovą, bet ir gamtos išdaigas. Mat lemiamos čempionato akistatos tarp E. Butvilo ir Juliaus Tverijono viduryje Vilniuje prakiuręs dangus varžybų organizatorius privertė perkelti finalą iš Bernardinų parko teniso aikštyno į „SEB areną“. Visgi tai nesutrukdė E. Butvilui iškovoti pergalę 6:1 3:6 7:6(5). 

„Buvo labai smagu grįžti į Lietuvą ir žaisti puikiai surengtame Lietuvos čempionate. Aišku, orai šiek tiek sujaukė šią teniso šventę, tačiau esu labai patenkintas iškovojęs Lietuvos teniso čempiono titulą. Varžybų vietos ir dangos pakeitimas finalo viduryje nėra įprastas dalykas, nors man yra taip nutikę ir anksčiau“, – po finalinio susitikimo kalbėjo naujasis Lietuvos teniso čempionas. 

Turnyro pradžioje šlavęs nuo kelio varžovus, pusfinalyje ir finale E. Butvilas sulaukė įnirtingo Tado Babelio ir J. Tverijono pasipriešinimo. „Esu gerai pasirengęs fiziškai, o dar svarbiau ir tai, kad pastaruoju metu jaučiuosi sustiprėjęs psichologiškai. Manau, tai man ir padėjo geriau sužaisti svarbiais susitikimų su Tadu ir Juliumi momentais. Įveikiau tikrai patyrusius varžovus, parodžiau, kad galiu gerai sužaisti lemiamomis įtemptų mačų akimirkomis“.

Moterų vienetų turnyro finale antrąjį reitingą turėjusi Emilija Tverijonaitė 6:4 6:2 įveikė varžybų favorite laikytą Patriciją Paukštytę. Beje, E. Tverijonaitė, viena iš perspektyviausių jaunųjų Lietuvos tenisininkių, ir vyrų vienetų varžybų finalininkas J. Tverijonas yra sesė ir brolis. 

Nepaisant nesėkmės vienetų varžybų finale, šiaulietis J. Tverijonas neliko be Lietuvos teniso čempionato aukso medalio. Lemiamame dvejetų turnyro finale jis, kartu su broliu Aleksu, 7:6(4) 6:3 įveikė Pijų Reklevičių ir Justą Trainauską. 

E. Tverijonaitė, kartu su P. Paukštyte, iškovojo dvejetų čempionato nugalėtojų taurę. 

Lietuvos teniso čempionato prizų fondą sudaro 5 tūkst. eurų.