Žaidėjams
Organizacijoms / Teisėjams

Lietuvos teniso čempionate – piniginis prizinis fondas

2019-05-18

Šių metų Lietuvos teniso čempionato dalyviai kovos ne tik dėl, kaip jau įprasta, teisės vadintis šalies čempionu ir vardinio kvietimo į vienintelį Lietuvoje vykstantį ITF Futuresserijos turnyrą, bet ir dėl piniginių prizų. Lietuvos teniso sąjunga įsteigė 5 tūkst. eurų dydžio prizinį fondą, kurį išdalins vyrų ir moterų turnyrų nugalėtojai ir prizininkai.

Nors profesionalų – ITF, ATP, WTA – varžybose, tai yra įprasta praktika, piniginiai prizai Lietuvos teniso čempionatų prizininkams atiteks pirmą kartą.

„Šiemet švenčiame Lietuvos teniso šimtmetį. Norisi, kad ta proga ir Lietuvos čempionatas būtų kažko išskirtinis. Pagalvojome, kad būtent piniginio prizinio fondo įsteigimas paskatintų tenisininkus varžytis šiame turnyre”, – sako Ramūnas Grušas, Lietuvos teniso sąjungos prezidentas.

Piniginiais prizais čempionate bus apdovanoti vyrų ir moterų varžybų nugalėtojai, o taip pat dvejetų turnyrų čempionai.

Tikslios sumos, atiteksiančios stipriausiems tenisininkams, bus aiškios tik prieš pat čempionatą. Vyrams ir moterims skirto prizinio fondo dydį lems viename ir kitame turnyre besivaržysiančių tenisininkų skaičius.

„Paskutiniais metais Lietuvos čempionatuose vyrai dalyvavo daug aktyviau nei moterys. Todėl nutarėme prizo proporcijas padalinti priklausomai nuo vyrų ir moterų turnyrų dalyvių skaičiaus”, – teigia R. Grušas.

Jis taip pat atskleidžia, kad čempionams atiteks 40 proc. prizinio fondo sumos, antros vietos laimėtojams  – 25 proc., o bronzos medalininkams – 15 proc. Dar 20 proc. prizinio fondo sumos atiteks dvejetų varžybų nugalėtojams.

Lietuvos teniso čempionatas liepos 4 d. prasidės Vilniuje, Bernardinų sodo teniso aikštyne.