Žaidėjams
Organizacijoms / Teisėjams

Lietuvos teniso sąjunga kreipėsi į Vyriausybės ekstremaliųjų situacijų komisiją

2021-02-08

Lietuvos teniso sąjunga (LTS) parengė ir Vyriausybės ekstremaliųjų situacijų komisijai pateikė Teniso aikštynų, teikiančių nekontaktines lankytojų sportavimo paslaugas, veiklos atnaujinimo taisykles ir planą. Planas parengtas įvertinus gerėjančią epidemiologinę situaciją šalyje, Tarptautinės teniso federacijos rekomendacijas ir kitų valstybių patirtį.

LTS nuomone, teniso klubų veikla individualiam sportavimui, apribojant lankytojų kiekį iki 50 kv. m. vienam asmeniui ir išlaikant ne mažesnius nei 10 metrų atstumus tarp žaidėjų, galėtų būti atnaujinama (esant karantino apribojimų C (arba geresniam) scenarijui), nuo šių metų kovo 1 dienos.

Tuo tarpu sportavimas grupėje (ne didesnėje nei 4 asmenys), apribojant lankytojų kiekį iki 10 kv. m. ir išlaikant ne mažesnius nei 2 metrų atstumus tap žaidėjų, turėtų būti leidžiama esant karantino apribojimų C (arba geresniam) scenarijui, nuo šių metų balandžio 22 dienos.

LTS taip pat atkreipė dėmesį, kad tenisas yra labai specifinė sporto šaka, kadangi aikštelių nuomininkai ir teniso žaidėjai gali išlaikyti visus saugaus sportavimo COVID-19 pandemijos metu reikalavimus:

  • Teniso aikštelės plotas yra 800 kv. m.
  • Vykstant dviejų žmonių žaidimui, tarp jų gali būti išlaikomas 10-40 m. atstumas. Todėl nėra jokios galimybės asmenims perduoti virusą oru ar lašeliniu būdu. 
  • Teniso aikštynų Lietuvoje minimalus aukštis yra 9 m. Vieną teniso kortą sudaro didelė kubinė apimtis, kurioje vykstant vėdinimui, užkardomos bet kokios galimybės asmenims perduoti virusą. 
  • Sportuojantys žaidžia su savo inventoriumi (teniso raketėmis ir kamuoliukais). 

Be to, LTS yra parengusi ir teniso klubams pateikusi nurodymus, kurių, dėl COVID-19 prevencijos, privaloma laikytis pandemijos metu:

  • Nėra jokio dirbančiųjų (administratorių) ar kt. personalo fizinio kontakto su klientais, draudžiamas fizinis klientų aptarnavimas – aikštelės rezervuojamos/nuomojamos per elektroninę savitarnos sistemą, atsiskaitymus vykdant internetu. Taip kartu užtikrinamas žmonių atsekamumas, esant poreikiui. 
  • Žaidėjai atvykti privalo  tiesiai į išsinuomotą aikštelę jau apsirengus sportine apranga.
  • Tenisas žaidžiamas su savo teniso raketėmis ir kamuoliukais, jų nuomos paslauga nėra teikiama. Naudojamos vienkartinės pirštinės rankai, kuria yra išsimetamas teniso kamuoliukas. 
  • Negalima žaisti dvejetų, t.y. leidžiamas tik vienetų žaidimas (daugiausia 2 žmonės aikštelėje, žaidžiantys priešingose aikštelės pusėse).
  • Žaidėjai negali keistis pusėmis, atvykti ir išvykti iš teniso aikštelės privalo pro skirtingus aikštelės galus, vengiant susitikti. 
  • Teniso arenose uždarytos rūbinės, dušai. Jose lankytis draudžiama. 
  • Šalia teniso aikštelių įrengiamos papildomos priemonės dezinfekuoti rankas ir inventorių.
  • Nėra vykdomi jokie renginiai, turnyrai, draudžiami bet kokie asmenų susibūrimai.

LTS remiasi ir Tarptautinės teniso federacijos praktika ir rekomendacijomis, kuriomis vadovaujasi daugelis pasaulio šalių. Tenisas pandemijos metu nepatenka į draudžiamų veiklų sąrašą daugelyje Europos valstybių.

Kartu LTS atkreipia dėmesį, kad Lietuvoje absoliučiai visos teniso arenos yra privačios ir išsilaiko pačios iš savo vykdomos veiklos. Tad veiklos visiškas sustabdymas ir tolesnis stabdymas turės didelę neigiamą finansinę įtaką šių arenų egzistavimui. Net ir sustabdžius veiklas, arenos turi būti šildomos, iš dalies prižiūrimi visi inžineriniai tinklai, taip pat yra kiti sutartiniai įsipareigojimai tiekėjams ir paskolos finansinėms institucijoms. Tai reiškia, kad dalis arenų galimai neatsidarys ir taip visuomenė neteks vieno ar kito sporto paskirties pastato. O tai būtų didelė žala ir žmonių fiziniam aktyvumui.