Praėjusią savaitę Vilniuje viešėjo Tarptautinės teniso federacijos (ITF) Trenerių edukacijos departamento vadovas Miguelis Crespo ir edukacijos projektų vadovė Clare Scarr. Jų vizito tikslas – įvertinti Lietuvos teniso sąjungos (LTS) siekį kitų metų rudenį Vilniuje surengti Pasaulinę teniso trenerių konferenciją.
C. Scarr sako, kad šis Pasaulinė trenerių konferencija yra pats svarbiausias ITF renginys trenerių edukacijos ir ugdymo srityje.
„Tai yra kas du metus vykstantis savotiškas didžiojo kirčio turnyras trenerių edukacijos srityje. Šiame renginyje mes siekiame suburti geriausius pasaulio trenerius, buvusius profesionalius tenisininkus, teniso akademijų ir klubų atstovus tam, kad jie galėtų pasidalinti savo žiniomis, patirtimi, naujausiomis treniravimo metodikomis, galiausiai, susipažintų, pabūtų kartu, diskutuotų jiems aktualiomis temomis. 2023 metais konferencija vyko Kolumbijoje, dabar mes vertiname paraiškas pateikusių federacijų pasirengimą surengti ją kitais metais“, – pasakoja ITF atstovė.
ITF planuoja kitų metų spalį į konferenciją sukviesti per 600 teniso trenerių iš viso pasaulio.
„Pernai Kolumbijoje turėjome daugiau nei 600 dalyvių. Prieš kurį laiką šis skaičius buvo kiek didesnis, konferencijoje dalyvaudavo 800 ir daugiau trenerių. Visgi pasaulinė pandemija sumaišė mums kortas. Jos metu, kaip ir visi, žiniomis dalinomės pasitelkę nuotolinius įrankius, tačiau įsitikinome, kad žmonėms reikia gyvo bendravimo ir gyvo dalinimosi patirtimi“, – teigia C. Scarr.
M. Crespo, paprašytas įvertinti Vilniaus galimybes lenktynėse dėl teisės surengti ITF Pasaulinę trenerių konferenciją, sako, jog jos – labai geros.
„Visų pirma, jūsų „SEB arena“ – vienas iš geriausių mano matytų teniso centrų pasaulyje. Kalbu ne tik apie teniso kortų skaičių, bet ir apie čia veikiančią teniso akademiją, visas kitas teikiamas paslaugas. Įspūdį daro ir arenos užimtumas. ITF šiai arenai yra suteikusi nacionalinio treniruočių centro statusą ir dabar aš puikiai suprantu kodėl“, – teigia M. Crespo.
„Be to, ITF turi tikrai labai gerų bendradarbiavimo su LTS patirčių. Kaip pavyzdį galiu paminėti jūsų organizuojamus Daviso taurės, Billie Jean King taurės mačus ir turnyrus. Reiškia turite ne tik reikiamą infrastruktūrą, tačiau ir patyrusią tokio dydžio projektus suvaldyti gebančią komandą. Buvome susitikę ir su miesto atstovais. Šiame susitikime aš taip pat pajutau jų norą Vilniuje turėti svarbiausią ITF trenerių edukacijos renginį. Galiausiai, Lietuvos sostinė yra lengvai pasiekiama, turi tokiam renginiui būtinus gerus viešbučius. Jūsų galimybes stiprina ir tai, kad šis renginys jau kurį laiką aplenkdavo Europą“.
Į Londoną grįžę ITF atstovai savo apibendrinimus ir rekomendacijas pateiks ITF Trenerių komisijai, kurios sprendimą dėl renginio vietos galiausiai turės patvirtinti federacijos Valdyba.
„Tai turėtų įvykti dar šių metų gruodį, vėliausiai – pačioje kitų metų pradžioje. O tuomet jau teks kibti į pasiruošimo darbus, kurių tokio masto renginyje yra labai daug“, – sako C. Scarr.
Tris dienas trunkančios ITF Pasaulinės trenerių konferencijos metu pagrindinius pranešimus skaito 15 ekspertų, dar 40-50 trenerių, buvusių tenisininkų, vadybininkų dalinasi savo patirtimi diskusijų metu. Renginio temos apima įvairius teniso aspektus: šiuolaikiškas tenisininkų ugdymo ir treniravimo metodikas, technologijų panaudojimą, teniso psichologiją, fizinį pasirengimą, traumų prevenciją, poveikį sveikatai.