Žaidėjams
Organizacijoms / Teisėjams

Naujame Lietuvos teniso klubų čempionato sezone – dvi lygos ir profesionalūs tenisininkai

2019-02-19

Lietuvos teniso klubų čempionatas 2019 metų sezoną pasitinka gerokai pasikeitęs. Varžybas organizuojanti Lietuvos teniso sąjunga ir interneto projektas TenisoNamai.lt nutarė nutarė šiemet teniso entuziastams leisti kovoti dvejose lygose – Top ir Regionų.

Be to, čempionato durys yra atveriamos ir profesionaliems tenisininkams – Top diviziono komandos į savo sudėtį galės įtraukti po 2 profesionalius tenisininkus.

Vytautas Bartulis, dešimtmetį mininčio projekto TenisoNamai.lt vadovas, teigia, kad sprendimu išskirti dvi lygas varžybų organizatoriai bando nušauti du zuikius.

„Visų pirma, ne kartą girdėjome pageidavimų, kad klubų lyga būtų atvira ir buvusiems profesionalams. Juolab, kad tokia praktika yra taikoma daugelyje pasaulio šalių. Kita vertus, profesionalų įtraukimas į komandas gali išgąsdinti kai kurios ne taip seniai žaidžiančius tikruosius mėgėjus. Todėl ir nutarėme šiemet varžybas vykdyti dvejose lygose. Top lyga bus skirta profesionalams ir tikrai pajėgiems mėgėjams, o Regionų – kiek silpnesniems žaidėjams bei mažesnių miestų klubams. Labai tikiuosi, kad Regionų lygos atsiradimas leis mums padidinti varžybų masiškumą”, – teigia V. Bartulis.

Šiemet kiek keisis ir varžybų, registracija į kurias prasidėjo vasario 19 d., formatas. Jei anksčiau klubų tarpusavio susitikimų baigtį lėmė 6 mačų rezultatai, tai nuo šiol bus žaidžiami 5 mačai.

Lietuvos teniso klubų čempionato komandą sudarys nuo 6 iki 15 žaidėjų, o komandų registracija puslapyje TenisoNamai.lt vyks iki kovo 24 dienos. Pasibaigus registracijai ir ištraukus burtus komandos tarpusavyje žais grupių etape.

Čempionato nugalėtojai paaiškės rugsėjo 28-29 d. Vilniuje vyksiančiame finalo etape.

2018 m. sezone dėl nugalėtojų vardo kovojo 10 komandų, o čempionais tapo vidurio Lietuvos teniso mėgėjus subūręs „Top Tennis Club”.