Žaidėjams
Organizacijoms / Teisėjams

Pirmas karjeros titulas: E. Butvilas – „Vilnius Cup 2023“ čempionas

2023-01-21

Lietuvos teniso talentas Edas Butvilas (ATP-1035) iškovojo pirmąjį karjeroje titulą profesionalų tenise. 18-metis lietuvis triumfavo Vilniaus „SEB arenoje“ vykusiame Tarptautinės teniso federacijos (ITF) „World Tennis M15“ serijos turnyre „Vilnius Cup 2023“.

Šeštadienio popietę finale E. Butvilas susitiko su septintąja turnyro rakete Szymonu Kielanu (ATP-707) iš Lenkijos ir šventė pergalę per 1 val. ir 29 min. – 6:1, 7:5.

Gausiai centrinio korto tribūnose susirinkusių sirgalių palaikomas jaunasis lietuvis fantastiškai pradėjo finalą – pats paduodamas neklydo, atliko du „break‘us“ ir laimėjo net penkis geimus iš eilės bei netrukus „uždarė“ pirmąjį setą.

Antrajame sete vyko atkakli kova taškas į tašką (5:5), kol lemiamu metu Edas atliko „break‘ą“ bei neklydo savo padavimų metu ir pelnytai triumfavo.

Tribūnose finalo metu E. Butvilą palaikė ir Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.

Pakeliui į „Vilnius Cup 2023“ turnyro finalą Edas įveikė ukrainietį Aleksandrą Brayniną (ATP-1101), pirmą raketę švedą Karlą Fribergą (ATP-439), aštuntą reitingą turėjusį olandą Micką Veldheerį (ATP-711) ir šeštą pagal skirstymą Kirillą Kivattsevą (ATP-690).

Daugkartinis įvairių jaunių turnyrų laimėtojas ir 2022 metų Lietuvos suaugusiųjų čempionas po istorinės pergalės savo sąskaitą papildė 15 ATP taškų, kurie leis pirmadienį pasauliniame reitinge pakilti daugiau nei 250 pozicijų aukštyn!

„Vilnius Cup 2023“ prizinį fondą sudarė 15 000 JAV dolerių.

Šis ITF M15 turnyras – tik pirmoji teniso maratono „SEB arenoje“ dalis. Vasario 3-4 d. bus žaidžiamas Daviso taurės pasaulio pirmos grupės atkrintamųjų varžybų susitikimas tarp Lietuvos ir Pakistano rinktinių, o vasario 6-12 d. vyks ATP „Challenger 100“ serijos turnyro „Vitas Gerulaitis Cup“ kovos.

Šiuose turnyruose žais ir E. Butvilas, ir Vilius Gaubas, ir geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis. Bilietus į juos įsigyti galima bilietai.lt platformoje.