Žaidėjams
Organizacijoms / Teisėjams

Pirmasis oficialus teniso turnyras po karantino surengtas Klaipėdoje

2020-06-16

Lietuvos tenisininkai, karantino metu pandemijos kartu su visais įkalinti namie, pamažu grįžta į teniso aikšteles ir turnyrus. Pasakyti tai galima ne tik apie geriausią Lietuvos tenisininką Ričardą Berankį, kuris šią savaitę Belgrade kaunasi parodomajame Rytų Europos čempionate. 

Savaitgalį Klaipėdoje į reitinginį Lietuvos teniso sąjungos (LTS) turnyrą pirmą kartą po karantino susirinko keturiolikmečiai tenisininkai. Vaikinų varžybų finale Augustas Gečiauskas (Kauno teniso mokykla) 6:2 7:6 įveikė Liną Plančiūną (Vilniaus teniso akademija). Lemiamoje merginų turnyro dvikovoje Ugnė Vingytė (Kauno teniso mokykla) 7:5 6:4 nugalėjo Austėją Vasiliauskaitę (Klaipėdos teniso akademija).

„Džiaugiuosi, kad mūsų tenisininkai pagaliau grįžo į varžybas. Žinoma, kol kas esame labai atsargūs, stebime situaciją, parengėme teniso klubams ir turnyro organizatoriams saugumo rekomendacijas. Tikiu, kad viskas bus gerai, o tenisas Lietuvoje iki vasaros vidurio įgaus pagreitį”, – sako LTS prezidentas Ramūnas Grušas. 

Vaikinų turnyre iš viso varžėsi 14 tenisininkų, o merginų – 12. Varžybas surengė Klaipėdos teniso akademija. 

Svarbiausi teniso turnyrai Lietuvoje vyks liepos mėnesį. Liepos 8 d. Šiauliuose prasidės šalies U14 čempionatas, o liepos 13 d. Vilniuje startuos suaugusių tenisininkų čempionatas. Liepos 20 d. čempionatus Klaipėdoje ir Šiauliuose pradės dvylikamečiai ir šešiolikmečiai. Liepos 27 d. aštuoniolikmečiai tenisininkai taip pat susikaus Šiauliuose.