Žaidėjams
Organizacijoms / Teisėjams

Šiauliuose kovas pradeda būsimos teniso pasaulio žvaigždės

2022-02-22

Šiandien Šiauliuose prasideda Tarptautinės teniso federacijos (ITF) antros kategorijos aštuoniolikmečių turnyras „Šiauliai Open 2022“. Šiame Šiaulių teniso akademijos kortuose vykstančiame turnyre praeityje žaidė daugybė dabar jau ryškiausių planetos tenisininkų.

„Kiekvienais metais žiemą išlydime dviem dideliais turnyrais. Praėjusią savaitę surengėme reitinginį Europos teniso asociacijos šešiolikmečių turnyrą, o artimiausiomis dienomis mūsų kortuose santykius aiškinsis aštuoniolikmečiai tenisininkai. Praeityje šiose varžybose yra žaidę Danilas Medvedevas, Aleksandras Zverevas, Andrejus Rubliovas, Aryna Sabalenka, Annet Kontaveit, Jelena Ostapenko, Viktoria Azarenka. Be abejo, ir Ričardas Berankis. Todėl esu beveik tikras, kad jau po kelių metų ATP ar WTA turnyruose sėkmingai žais ir bent keli šiemet mūsų turnyre besivaržysiantys tenisininkai. Žinoma, šiek tiek gaila, kad šiemet į Šiaulius neatvyko patys perspektyviausi mūsų jauniai Edas Butvilas ir Vilius Gaubas“, – sako Šiaulių teniso akademijos direktorius Mindaugas Šerepka. 

Aukščiausią ITF jaunių reitingą turinčių vaikinų varžybų dalyviu šiemet yra čekas Jakubas Nicod (ITF-35). Tarp merginų – jo tautietė Dominika Salkova, užimanti 34-ą ITF reitingo vietą. 

Pagrindiniame „Šiauliai Open 2022“ turnyre šiemet bus galima išvysti ir 10 Lietuvos tenisininkų – 4 vaikinus ir 6 merginas. Tai yra Pijus Reklevičius, Tauras Mickus, Julius Augūnas, Dominykas Stonkus, Patricija Paukštytė, Emilija Tverijonaitė, Uma Bakaitytė, Laima Vladson, Liepa Šataitė ir Emilija Pranytė.

Vaikinų ir merginų vienetų varžybų finalai vyks sekmadienį, vasario 27 d.