Žaidėjams
Organizacijoms / Teisėjams

Tenisininkas Edas Butvilas nugalėjo Šiauliuose vykstančio tarptautinio turnyro favoritą

2021-02-25

Šešiolikmetis klaipėdietis Edas Butvilas pateikė staigmeną Šiauliuose vykstančiame Tarptautinės teniso federacijos (ITF) aštuoniolikmečių ir jaunesnių tenisininkų turnyre. Vaikinų vienetų varžybų antrame rate E. Butvilas, užimantis 117-ą ITF reitingo vietą, 7:6(5) 6:4 įveikė turnyro favoritą iš Lenkijos Maksą Kasnikowskį. Lenkijos tenisininkas pasauliniame ITF jaunių reitinge šiuo metu užima 15-ą vietą. 

Varžybų ketvirtfinalyje klaipėdietis susitiks su Prancūzijos tenisininku Sacha Gueymard Wayenburgu, kuris ITF jaunių klasifikacijoje yra 55-as. 

Kiti turnyre dalyvavę jaunieji Lietuvos tenisininkai – Vilius Gaubas, Dominykas Stonkus, Ainius Sabaliauskas ir Tauras Mickus – savo pasirodymus baigė jau po pirmojo susitikimo. 

Merginų vienetų varžybose sėkmingiausiai iš Lietuvos tenisininkių pasirodė Patricija Paukštytė (ITF-270). Jai vienintelei iš mūsų šalies sportininkių pavyko pasiekti antrąjį turnyro ratą. Tuo tarpu Klaudija Bubelytė, Uma Bakaitytė, Emilija Tverijonaitė ir Liepa Šataitė suklupo jau varžybų debiute.

Šiaulių teniso akademijoje vykstančioms varžyboms ITF yra suteikusi antrąją kategoriją – tai vienintelis tokio lygio jaunių teniso turnyras Baltijos valstybėse. Praeityje šiame turnyre yra žaidę tokie tenisininkai kaip 2020 m. JAV atvirojo teniso čempionato finalininkas vokietis Aleksandras Zverevas ar praėjusį savaitgalį Australijos atvirojo čempionato finale prieš Novaką Džokovičių kovojęs Danilas Medvedevas. Rusas Šiauliuose iškovojo čempiono taurę 2013 metais.