Žaidėjams
Organizacijoms / Teisėjams

Vilniaus darželinukams – tenisininko R. Berankio patarimai ir partnerių dovanos

2021-05-18

Vienuolika Vilniuje įsikūrusio specialiojo lopšelio-darželio „Žolynėlis“ vaikų, susirengusių į kūno kultūros užsiėmimą, jame sulaukė netikėto svečio: pamokoje pasirodė geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis. Vaikus jis nudžiugino ne tik savo apsilankymu, tačiau ir sporto ir laisvalaikio prekių parduotuvės „Decathlon“ dovanomis – teniso raketėmis, kamuoliukais, kitu inventoriumi, leisiančiu darželinukams pažinti šios sporto šakos pradmenis. 

Lietuvos teniso sąjunga (LTS), kartu su Tarptautine teniso federacija (ITF), jau trečius metus vykdo darželiams ir mokykloms skirtą projektą, kurio metu į mokymo įstaigas keliauja teniso inventorius, rengiamos teniso šventės, o fizinės kultūros mokytojai supažindinami su teniso treniruočių pradmenimis. Per šį laikotarpį į projektą jau įsitraukė 31 Vilniaus, Klaipėdos ir Šiaulių mokykla bei darželis, su sporto šakos treniruočių metodika susipažino daugiau nei 70 mokytojų ir auklėtojų, o tenisą vien šiemet išbandys daugiau nei 3,5 tūkst. vaikų. 

„Labai džiaugiuosi šiuo projektu. Viliuosi, kad būtent jo dėka pirmuosius žingsnius tenise žengs kada nors garsiausiuose pasaulio kortuose kovosiantys mūsų vaikai. Ačiū Ričardui, sutikusiam globoti šią teniso sąjungos iniciatyvą, taip pat ir prie projekto prisijungusiam „Decathlon“. Tikiu, kad jų įsitraukimas taps stipriu postūmiu priekin“, – sako Lietuvos teniso sąjungos prezidentas Ramūnas Grušas. 

LTS planuoja iki 2023 m. mokyklų ir darželių tinklą išplėsti bent iki 55, o tenisą kūno kultūros pamokose žaidžiančių vaikų skaičių – iki 7 tūkst.

„Gaila, kad šios gražios idėjos įgyvendinimą kiek pristabdė pandemija ir karantinas. Visgi darželiai ir mokyklos pamažu grįžta prie tradicinių veiklų, gyvų pamokų. O į jas grįžta ir tenisas“, – pasakoja R. Grušas. 

ITF projektą „Junior Tennis Initiative“ vykdo 131 pasaulio valstybėje. 

Lietuvoje jo įgyvendinimas buvo pradėtas 2019 m., Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose surengus specialius teniso treniruočių metodikos seminarus ir mokymus, kuriuos šalies mokytojams vedė ITF ekspertas prancūzas Bernardas Pestre.