Žaidėjams
Organizacijoms / Teisėjams

Vilniuje – 32 kartus Daviso taurę į viršų kėlę JAV tenisininkai

2023-12-18

Kitų metų vasario 1-2 dienomis Vilniuje galima bus išvysti tituluočiausią visų laikų vyrų teniso rinktinę. Tarptautinė teniso federacija (ITF) patvirtino, kad Daviso taurės atrankinis susitikimas tarp Ukrainos ir JAV nacionalinių komandų bus surengtas „SEB arenoje“. Šiame mače nugalėjusi ekipa pateks tarp 16 ekipų, kurios rudenį pratęs kovą dėl teisės vadintis 2024 m. Daviso taurės čempionais. 

Šis susitikimas turėjo vykti Ukrainoje, tačiau dėl besitęsiančios Rusijos agresijos ukrainiečiai negali to padaryti savo šalyje. 

„Galiu tik pasakyti, kad šiemet mūsų teniso mėgėjams Kalėdos kiek atėjo anksčiau. Per paskutinius 2 metus jau pripratome prie „SEB arenoje“ vykstančių Daviso taurės, Billie Jean King taurės dvikovų, ATP „Challenger“ serijos turnyrų aistrų. Visgi manau, kad JAV rinktinės atvykimas į Vilnių ir žaidimas „SEB arenoje“ – dar kito lygio įvykis. Tokio teniso žvaigždyno Lietuvoje dar nesame turėję ir nežinau ar kada artimiausiu metu turėsime. Labai tikiu, kad tenisą pamėgę lietuviai įvertins galimybę iš labai arti pamatyti tenisininkų, pretenduojančių į titulus didžiausiuose pasaulio turnyruose, žaidimą. Kartu už šią galimybę aš labai noriu padėkoti Ukrainos teniso federacijai. Galiu patikinti, kad padarysime viską, kad tragediją savo šalyje išgyvenantys ukrainiečiai Vilniuje jaustųsi kaip namie“, – sako Lietuvos teniso sąjungos prezidentas Ramūnas Grušas.

JAV rinktinė Daviso taurę yra laimėjusi net 32 kartus. Šiuo metu tarp šimto pajėgiausių pasaulio tenisininkų yra 10 amerikiečių. Tayloras Fritzas užima 10-ą ATP reitingo vietą, Tommy Paulas  yra 13-as, Frances Tiafoe – 16-as, Benas Sheltonas – 17-as, Sebastianas Korda – 24-as. Šimtuke taip pat yra Christopheris Eubanksas (ATP-34), Mackenzie McDonaldas (ATP-41), J.J. Wolfas (ATP-53), Marcosas Gironas (ATP-60) ir Alexas Michelsenas (ATP-97).

Ne mažiau įspūdingą pasirinkimą JAV rinktinės kapitonas, legendinis 23 didžiojo kirčio turnyrų dvejetų titulus per karjerą laimėjęs Bobas Bryanas, turi ir dvejetuose. ATP dvejetų reitingo lyderiu šiuo metu yra amerikietis Austinas Krajičekas, o 6-ą poziciją šiame reitinge užima Rajeevas Ramas.

Geriausias Ukrainos tenisininkas Vitaliy Sachko ATP klasifikacijoje yra 170-as. Illya Marchenko užima 220-ą ATP reitingo vietą, Oleksii Krutykh yra 295-as, o Erikas Vanshelboimas – 393-ias. Ukrainos rinktinės kapitonas – Orestas Tereshchukas.

Tikslios rinktinių sudėtys paaiškės kitų metų sausio viduryje. Bilietus į šį susitikimą jau galima įsigyti platformoje kakava.lt.

Ukrainos ir JAV Daviso taurės dvikova bus trečias kartas, kuomet ukrainiečiai savo namų susitikimus žaidžia Vilniuje. Praėjusių metų rugsėjo mėnesį šios šalies vyrų rinktinė „SEB arenoje“ kovėsi prieš Vengrijos ekipą, o šių metų lapkritį Ukrainos moterų rinktinė Billie Jean King taurės susitikime įveikė Nyderlandų komandą.

Iš karto po ukrainiečių ir amerikiečių akistatos į „SEB arenos“ kortus žengs geriausi Lietuvos ir Sakartvelo tenisininkai. Daviso taurės susitikimas tarp šių rinktinių vyks kitų metų vasario 3-4 dienomis.