Žaidėjams
Organizacijoms / Teisėjams

Vilniuje prasidėjo ITF World Tennis Tour serijos moterų teniso turnyras

2021-06-07

Šiandien SEB arenoje Vilniuje startuoja ITF Women’s World Tennis Tour serijos teniso turnyras „Vilnius Cup“, kurio prizų fondas yra 15 tūkst. JAV dolerių. Pagrindinio turnyro varžybose dėl Moterų teniso asociacijos (WTA) taškų ir piniginių prizų kovos ir Lietuvos tenisininkės Iveta Dapkutė (WTA-994), Klaudija Bubelytė (WTA-2186), Akvilė Paražinskaitė, Patricija Paukštytė, Patricija Cechanavičiūtė ir Emilija Tverijonaitė.

I. Dapkutė į pagrindines varžybas pateko pagal turimą WTA reitingą, o K. Bubelytei, A. Paražinskaitei ir P. Paukštytei Lietuvos teniso sąjunga (LTS) skyrė vardinius kvietimus. Toks pat kvietimas į turnyrą buvo atitekęs ir aukščiausią WTA reitingą iš lietuvių turinčiai Justinai Mikulskytei (WTA-566), tačiau jai laiku atvykti į Vilnių sutrukdė atšaukti skrydžiai. Tos jos vieta turnyre atiteteko P. Cechanavičiūtei. J. Mikulskytė dalyvaus tik dvejetų turnyre, kuriame žais kartu su A. Paražinskaite.

E. Tverijonaitei, vienintelei iš Lietuvos tenisininkių, pavyko įveikti šių varžybų atranką, kurioje ji nugalėjo dvi varžoves.

„Vilnius Cup“ yra pirmas Lietuvoje po labai ilgos pertraukos rengiamas tarptautinis ITF moterų teniso turnyras. „Savaitgalį pradėjome dviejų savaičių maratoną, per kurį turėsime du didelius renginius. ITF Women’s World Tennis Tour varžybas jau pradėjome, o kitą antradienį 22 valstybių moterų rinktinės stos į kovą Billie Jean King taurės turnyre. Labai apmaudu, kad dėl pandemijos šios varžybos vyks be žiūrovų. Kita vertus, žiūrovai ateityje tikrai sugrįš į tribūnas, tad aš šiuos du turnyrus vertinu kaip gerą galimybę parodyti Tarptautinei teniso federacijai, kitų šalių kolegoms ir žaidėjoms, kad mes turime puikiai infrastruktūrą, būtiną panašaus masto varžyboms, taip pat profesionalią ir savo darbus puikiai išmanančią komandą, gebančią surengti didelius turnyrus net ir pandemijos sąlygomis“, – sako LTS prezidentas Ramūnas Grušas. 

Iš viso ITF Women’s World Tennis Tour serijos turnyre Vilniuje dalyvauja daugiau nei 50 tenisininkių. Billie Jean King taurės varžybose jų bus dar bene dvigubai daugiau. Čia dėl dviejų kelialapių į antrąją turnyro grupę susigrums 22 valstybių moterų rinktinės.

Sauliaus Čirbos nuotraukos.