Žaidėjams
Organizacijoms / Teisėjams

„Vilnius Cup 2023“ dalyviai: pagrindinėse varžybose – 5 lietuviai

2023-01-04

Pirmosiomis 2023 metų dienomis baigėsi registracijos terminas į Tarptautinės teniso federacijos (ITF) World Tennis Tour M15 serijos turnyrą „Vilnius Cup 2023“, po kurio paaiškėjo būsimi varžybų dalyviai. Pagal Profesionalų teniso asociacijos (ATP) reitingą į pagrindines varžybas iškart pateko 15 tenisininkų, 3 vietos skirtos pagal ITF jaunių reitingą, 3 vardinius kvietimus išdalino turnyro organizatoriai ir dar 2 vietos rezervuotos pagal „specialios išimties“ taisyklę.

Aukščiausius reitingus vienetuose turės ukrainietis Vitaliy Sachko (ATP-337), švedas Karl Friberg (ATP-439) ir austras Sandro Kopp (ATP-453), o paskutinis į pagrindinį turnyrą įšoko jaunasis lietuvis Vilius Gaubas – šiuo metu ATP reitinge jis rikiuojasi 753-ias.

Kitas Lietuvos talentas Edas Butvilas (ATP-1051; ITF Junior-16) tiesiai į pagrindines varžybas pateko dėka savo aukšto reitingo ITF Junior klasifikacijoje.

Dar trys Lietuvos tenisininkai – Julius Tverijonas, Tomas Vaišė ir 16-metis  Pijus Reklevičius – sulaukė vardinių kvietimų.

Vienetų kvalifikacijoje ir dvejetų varžybose su vardiniais kvietimais dalyvaus Ugnius Bičkauskis ir E. Butvilo bei T. Vaišės duetas.

Pagrindinėse vienetų varžybose žais 32 tenisininkai, tiek pat kovos atrankiniuose mačuose ir 16 porų grumsis dėl dvejetų turnyro trofėjaus.

Atrankos turnyras prasidės sausio 15 d., o pagrindinės varžybos – sausio 16-ąją. Dalyviai Vilniuje varžysis dėl 15 000 JAV dolerių prizinio fondo, o nugalėtojui atiteks 15 ATP reitingo taškų.

„Vilnius Cup 2023“ turnyras – tik pirmoji profesionalaus teniso maratono Lietuvoje dalis. Vasario 3-4 d. bus žaidžiamas Daviso taurės pasaulio pirmos grupės atkrintamųjų varžybų susitikimas tarp Lietuvos ir Pakistano rinktinių, o vasario 6-12 d. vyks ATP „Challenger 100“ serijos turnyro „Vitas Gerulaitis Cup“ kovos.

Bilietus į šiuos tris tarptautinius teniso turnyrus įsigyti galima bilietai.lt platformoje: https://bit.ly/3BHRv5n