Žaidėjams
Organizacijoms / Teisėjams

Billie Jean King taurė: būsimos lietuvių varžovės pralaimėjo Nigerijai

2021-06-16

Vilniuje esančioje „SEB arenoje“ įsibėgėja Billie Jean King taurės III grupės Europos-Afrikos zonos turnyras. Trečiadienį Lietuvos tenisininkėms buvo laisva diena, o vieninteliame C grupės susitikime Nigerija 3-0 nugalėjo Kosovą.

Vienetų mačuose Adesuwa Osabuohien 6:1 6:4 nugalėjo Doniką Bašotą, Barakat Qyinlomo Quadre 6:2 4:6 6:0 palaužė Adrijaną Lekaj, o dvejetų akistatoje, kurioje žaidė minėtos tenisininkės, Nigerijos atstovės šventė pergalę 6:2 6:1.

Lietuvos rinktinė, kurią treniruoja Edita Liachovičiūtė, antradienį Nigeriją nugalėjo 3-0. Ketvirtadienį mūsiškės susitiks su Kosovo komanda ir sieks užsitikrinti pirmąją vietą bei kelialapį į atkrintamąsias varžybas. Vienetų susitikimus prieš Kosovo rinktinę, pirminiais duomenimis, žais Akvilė Paražinskaitė ir Justina Mikulskytė.

A grupėjė pirmąją pergalę iškovojo Šiaurės Makedonija, kuri 2-1 įveikė Albaniją. Ketvirtadienį dėl pirmosios vietos grupėje makedonės žais su aukščiausią reitingą turinčia Norvegija.

B grupėje pirmą savo susitikimą žaidusi Bosnija ir Hercegovina 3-0 pranoko Ruandą ir dėl pirmosios pozicijos kausis su antrąjį reitingą turnyre turinčiu Kipru.

D grupėje antrąsias pergales šventė airės ir armėnės. Airija 3-0 nugalėjo Islandiją, o Armėnija 3-0 pranoko Ganą. E grupėje be pralaimėjimų žengia ir dėl pirmosios vietos kausis Malta ir Alžyras. Maltos tenisininkės 2-1 įveikė Zimbabvė, o Alžyras 3-0 nugalėjo Kenijos ekipą.

F grupėje dominuoja ir kovą dėl atkrintamųjų varžybų tęsia Pietų Afrika (PAR) ir Juodkalnija. PAR tenisininkės 3-0 nugalėjo Azerbaidžaną, o juodkalnietės 2-1 įveikė Namibijos komandą.

Lietuvos ir Kosovo akistata ketvirtadienį prasidės 12 val.

Į atkrintamąsias varžybas pateks tik grupių nugalėtojos.

Iš viso turnyre Vilniuje varžosi 21 šalies komandos. Billie Jean King taurės mačams paruošti 9 uždari kietos dangos „SEB arenos“ kortai, dar dvi aikštės paliktos rinktinių treniruotėms. Lemiamiems turnyro susitikimams bus parengta dar viena papildoma aikštė.