Žaidėjams
Organizacijoms / Teisėjams

Pirmoji Billie Jean King taurės diena Vilniuje baigėsi jaunųjų lietuvaičių pergale

2021-06-15

Antradienį baigėsi pirmoji Vilniaus „SEB arenoje“ vykstančio Billie Jean King taurės (buv. FedCup) III grupės Europos-Afrikos zonos turnyro diena. Varžybas C grupėje užtikrintai pradėjo Lietuvos rinktinė, kuri 3-0 nugalėjo Nigerijos ekipą.

Paskutiniame dvejetų susitikime jaunosios Lietuvos rinktinės narės Klaudija Bubelytė ir Patricija Paukštytė 6:4 7:5 įveikė Adesuwa Osabuohien ir Barakat Oyinlomo Quadre duetą. Lietuvės antrąjį setą laimėjo nepaisant to, kad buvo atsilikusios 3:5. Mačas truko 1 val. 23 min.

Prieš tai vykusiuose vienetų susitikimuose Iveta Dapkutė 4:6 6:2 6:4 įveikė A. Osabuohien, o Justina Mikulskytė 6:2 6:1 nugalėjo B. O. Quadre.

Editos Liachovičiūtės treniruojamai Lietuvos rinktinei taip pat atstovauja Akvilė Paražinskaitė.

Antrąjį susitikimą Lietuvos rinktinė C grupėje ketvirtadienį žais su Kosovu.

Antradienį kitose penkiose grupėse sužaisti dar aštuoni susitikimai.

A grupėje aukščiausia reitingą tarp visų dalyvių turinti Norvegijos rinktinė 3-0 nugalėjo Albanijos tenisininkes, o B grupės susitikime antrąjį reitingą turintis Kipras 3-0 nepaliko vilčių Ruandai.

D grupėje Armėnijos tenisininkės 3-0 įveikė islandes, o Airijos rinktinė 3-0 įrodė pranašumą prieš Ganos atstoves. E grupėje Alžyro komanda 2-1 nugalėjo Zimbabvės sportininkes, o Maltos ekipa 3-0 įveikė Keniją. F grupėje Pietų Afrikos rinktinė 3-0 nugalėjo Namibiją, o Juodkalnija 3-0 pranoko Azerbaidžaną.

Į atkrintamąsias varžybas pateks tik grupių nugalėtojos.

Iš viso turnyre Vilniuje varžosi 21 šalies komandos. Billie Jean King taurės mačams paruošti 9 uždari kietos dangos „SEB arenos“ kortai, dar dvi aikštės paliktos rinktinių treniruotėms. Lemiamiems turnyro susitikimams bus parengta dar viena papildoma aikštė.