Žaidėjams
Organizacijoms / Teisėjams

„Billie Jean King taurė“: Lietuvos tenisininkės sužinojo savo varžoves

2023-04-09

Šiandien Portugalijoje buvo ištraukti „Billie Jean King“ taurės antros grupės Europos-Afrikos zonos turnyro burtai. Lietuvos moterų teniso rinktinė pateko į B pogrupį, kuriame taip pat yra Estijos, Sakartvelo, Airijos, Pietų Afrikos respublikos ir Kosovo rinktinės. A pogrupyje žais Graikijos, Izraelio, Bosnijos ir Hercegovinos, Portugalijos ir Maltos komandos. 

Pirmadienį, pirmąją turnyro dieną, lietuvės egzaminuos Kosovo tenisininkes.

Lietuvos rinktinės kapitonė Edita Liachovičiūtė į komandą pakvietė Justiną Mikulskytę (WTA-322), Klaudiją Bubelytę (WTA-722), Patriciją Paukštytę (WTA-1032) ir Emiliją Tverijonaitę (WTA-1073). Turnyrą dėl traumos bus priversta praleisti Andrė Lukošiūtė (WTA-757).

Lietuvos tenisininkės pasirengimą varžyboms Oeiras mieste pradėjo penktadienį. 

Diena vėliau prie komandos prisijungė ITF W15 Telde turnyro Gran Kanarijoje ketvirtfinalį pasiekusi P. Paukštytė, o šiandien tai padarys ir K. Bubelytė, kuriai šiose varžybose pavyko iškopti į finalą. Deja, tačiau lemiamoje dvikovoje lietuvė 6:3 5:7 5:7 nusileido pirmajai turnyro raketei ispanei Angelai Fita-Boludai (WTA-291).

Didžiausios Portugalijoje vyksiančio „Billie Jean King“ taurės turnyro žvaigždės – graikė Maria Sakkari (WTA-9) ir estė Anett Kontaveit (WTA-69). Praėjusių metų vasarą Estijos rinktinės lyderė buvo pakilusi iki 2-os WTA reitingo vietos. 

Į aukštesnę „Billie Jean King“ taurės turnyro grupę pakils dvi geriausios varžybų komandos. Dvi blogiausiai pasirodžiusios rinktinės kris į trečiąją turnyro grupę.