Žaidėjams
Organizacijoms / Teisėjams

Daviso taurė: kitų metų pavasarį į Lietuvą atvyks Portugalijos teniso rinktinė

2019-12-18

Lietuvos teniso rinktinės kitų metų pavasarį lauks pajėgios Portugalijos rinktinės iššūkis. Tai paaiškėjo šiandien Londone ištraukus 2020 m. sezono Daviso taurės varžybų burtus. Lietuvių ir portugalų dvikova kovo 6-7 d. arba 7-8 d. vyks Lietuvoje. Tikslią varžybų vietą ir datą Lietuvos teniso sąjunga paskelbs artimiausiu metu.

„Gavome labai stiprų varžovą, kurio kapitonas turi gausų gerų žaidėjų pasirinkimą. Štai ir dabar tarp 200 pajėgiausių pasaulio tenisininkų yra 3 šios šalies atstovai. Aišku, portugalai nuo seno žinomi kaip grunto dangos mėgėjai, todėl turbūt nieko nenustebinsiu pasakydamas, kad šios dangos, kaip varžybų šeimininkai, mes tikrai nesirinksime“, – sako Lietuvos teniso sąjungos prezidentas Ramūnas Grušas.

Portugalijos rinktinė šiuo metu užima 26-ą Daviso taurės reitingo vietą, o lietuviai šioje klasifikacijoje yra 48-i.

Pajėgiausias Portugalijos tenisininkas Joao Sousa užimą 62-ą ATP reitingo vietą, Pedro Sousa yra 115-as, o Joao Domingues – 186-as.

Lietuvos ir Portugalijos rinktinių keliai buvo susidūrę vienintelį kartą. 2013 m. Lisabonoje vykusiame susitikime kortų šeimininkai sutriuškino lietuvius 5:0. Tąkart Lietuvos rinktinės sudėtyje žaidė Lukas Mugevičius, Dovydas Šakinis, Kasparas Žemaitėlis ir Mantas Bugailiškis.

Šiame Daviso taurės sezone portugalai 2:3 nusileido Baltarusijai ir 1:3 pralaimėjo Kazachstanui. Lietuvos rinktinė 3:2 nugalėjo Maroką.