Žaidėjams
Organizacijoms / Teisėjams

Kaune pasibaigė Europos teniso asociacijos U16 turnyras „Kaunas open by Neodenta“

2019-12-18

Kaune, prekybos centre „Mega” įsikūrusiuose VS Fitness sporto ir sveikatingumo centro teniso kortuose, rugsėjo 20-27 dienomis ūžė Europos teniso asociacijos (Tennis Europe) turnyras „Kaunas Open by Neodenta”. Šešiolikmečių ir jaunesnių tenisininkų turnyro nugalėtojų laurai atiteko Lietuvos ir Estijos atstovams.

Vaikinų vienetų turnyro čempionu tapo klaipėdietis Edas Butvilas. Merginų vienetų mače Lietuvos atstovė Uma Bakaitytė finaliniame mače nusileido savo varžovei iš Estijos ir liko antroje lentelės vietoje. Vaikinų dvejetų mače lietuviai E. Butvilas ir Dominykas Stonkus po atkaklios kovos išplėšė pergalę iš Baltarusijos atstovų rankų. Merginų dvejetų finale lietuvės U. Bakaitytė ir Liepa Šataitė nusileido Estijos atstovėms.

Antrą kartą Kaune surengtame turnyre dalyvavo tenisininkai iš Lietuvos, Japonijos, Prancūzijos, Vokietijos, Italijos, Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos, Lenkijos, Švedijos ir Baltijos valstybių – iš viso 111 sportininkų

„Labai džiugu, kad tradicija tampantis turnyras ir šiais metais sulaukė tik teigiamų atsiliepimų iš žaidėjų bei jų palaikyti atvažiavusių artimųjų. Stengiamės nenuleisti kartelės, nes tai mūsų varomoji jėga, norint sėkmingo projekto tęstinumo. Pagrindinis teniso akademijos siekis ─ žaidėjų profesionalumo kėlimas aukšto lygio varžybose, teniso kultūros puoselėjimas bei ryšių užmezgimas tarp teniso bendruomenės profesionalų,” ─ mintimis dalijosi renginio globėja Eglė Kunčiuvienė.

Pasak Tennis Europe | „Kaunas open” by Neodenta dalyvių didžiausią įspūdį šiais metais jiems paliko renginio infrastruktūra: moderni aplinka bei aptarnaujančio personalo dėmesingumas net menkiausioms detalėms. Oficialios atidarymo ceremonijos metu kiekvienos valstybės atstovas turėjo progą reprezentuoti savo šalį bei įsiamžinti segint dovanotą lietuviškos simbolikos atributiką.

„Daugelis turnyrų organizatorių nesivargina pasiūlyti kavos ar saldumynų, o „Kaunas open by Neodenta” tuo ir išsiskiria. Rengėjai ne tik pasiteirauja žaidėjų ar nieko netrūksta, bet ir nepraeina dalyvių palaikyti atvykusių artimųjų. Tai tikrai vienos geriausių varžybų, kuriose esu buvęs. Palanki atmosfera pakelia žaidėjų dvasią ir gerina jų žaidimą,“ ─ teigia jau kone dešimties metų patirtį sukaupęs pagrindinis turnyro teisėjas iš Estijos Madis Tarum.

Pajėgiausių merginų tenisininkių 16 metų amžiaus kategorijoje vienetų varžybas užtikrintai laimėjo Estijos atstovė Brit Martin (Tennis Europe reitingas 293), 3:6 7:5 6:3 įveikusi U.Bakaitytę (#541). Sportininkė jau nuo pirmųjų minučių demonstravo aukštą profesionalumą, kurį išlaikė iki pat pabaigos.

Nė kiek neprasčiau šiais metais pasirodė ir finaliniame merginų dvejetų mače pergalę iškovojusios Estijos atstovės, tarp kurių ir vienetų turnyre pergalę iškovojusi B. Martin. Ji su Andrea Roots (#282), įveikė lietuvių komandą rezultatu 3:6 6:2 10:8.

Vaikinų turnyre titulą iškovojo nuo dvejų metų amžiaus rankose raketę laikantis lietuvis E. Butvilas (#37), finale varžovą įveikęs 6:7(4) 6:3 6:4.
Vaikinų dvejetų finale E. Butvilas bei D. Stonkus (#183) iškovojo pergalę 3:6; 6:2; 13:11.

Turnyro teisėjas M. Tarum teigia, kad visų pasirodžiusių sportininkų forma išties puiki: „Negaliu išskirti konkrečios favoritų šalies. Labai gerų žaidėjų yra ir iš Rusijos, Lenkijos, Latvijos, Estijos ar Lietuvos.“

Geriausiems vienetų bei dvejetų grupėse buvo įteikti apdovanojimai ─ išskirtinio dizaino taurės ir aukščiausios kokybės rėmėjų prizai.

Finalinėse renginio kovose dalyvavo ir Kauno jungtinės metodistų bažnyčios vaikų dienos centro auklėtiniai. Jiems tai buvo pirmoji išvyka į tarptautinį teniso turnyrą. Čia vaikų dienos centro svečiai galėjo ne tik stebėti stipriausiųjų dalyvių U16 kategorijoje vykusias kovas, bet ir patys pasimokyti žaidimo subtilybių, susipažinti su taisyklėmis ir pamėginti pamušinėti kamuoliuką.

Turnyro organizatoriai dėkoja „Kaunas Open“ renginio partneriams: tarptautinei teniso akademijai „Mouratoglou“, Kauno miesto savivaldybei, Lietuvos teniso sąjungai, Europos teniso asociacijai „Europe Tennis“ bei informaciniam rėmėjui „Lrytas“.