Žaidėjams
Organizacijoms / Teisėjams

Daviso taurė Lietuva-Sakartvelas: po pirmos dienos 1:1 

2024-02-03

Pirmąją Daviso taurės susitikimo Lietuva-Sakartvelas dieną rinktinės pasidalino po pergalę. Debiutiniame mače antroji Lietuvos komandos raketė Vilius Gaubas (ATP-366) 3:6 6:1 5:7 nusileido Sakartvelo lyderiui Sabai Purtseladzei (ATP-450).

Pusiausvyrą dvikovoje atstatė Ričardas Berankis (ATP-248), 6:2 6:2 įveikęs Zurą Tkemaladzę (ATP-721).

„Manau, kad pakankamai užtikrintai kontroliavau susitikimą. Pirmame sete buvo ilgesnių geimų, mat nieko nežinojau apie varžovo žaidimą. Teko analizuoti jį tiesiog būnant korte. Antras setas jau buvo lengvesnis, nors šiaip Tkemaladzės žaidimas man paliko visai neblogą įspūdį. Už palaikymą noriu labai padėkoti žiūrovams. Tikrai didelis malonumas žaisti tokioje atmosferoje“, – po susitikimo kalbėjo R. Berankis.

V. Gaubas sakė, kad tai – bene skaudžiausias jo pralaimėjimas Daviso taurėje. „Ypač nesmagu, kad patyriau jį savo žiūrovų akivaizdoje, turėdamas tokį palaikymą. Ypač nesėkmingai man susiklostė trečio seto vidurys. Atrodė, kad galiu galiu palaužti varžovą, tačiau vietoje to praradau iniciatyvą. Vėliau pavyko grįžti į mačą, tačiau tai kainavo nemažai jėgų. Visgi pačioje pabaigoje varžovas sužaidė kiek sėkmingiau ir iškovojo pergalę“.

Rytoj vidurdienį startuos dvejetų susitikimas tarp Edo Butvilo (ATP-638) ir Tado Babelio bei Aleksandro Metreveli (ATP-882) ir Aleksandro Bakshi (ATP-904). Vėliau žais R. Berankis ir S. Purtseladzė bei V. Gaubas ir Z. Tkemaladzė.

Tiesa, visų šių susitikimų dalyviai rinktinių kapitonų sprendimu dar gali būti pakeisti.

Sauliaus Čirbos nuotraukos.