Žaidėjams
Organizacijoms / Teisėjams

Daviso taurė: po Berankio ir Grigelio pergalių lietuviai priekyje 2:0

2021-09-18

Pirmąją Daviso taurės mačo tarp Lietuvos ir Graikijos teniso rinktinių dieną Lietuvos tenisininkai kortų šeimininkus nustūmė prie bedugnės krašto. Lietuviai iškovojo dvi įspūdingas pergales vienetų susitikimuose ir pirmauja 2:0.

Pirmoji Lietuvos raketė Ričardas Berankis 6:1 6:3 nugalėjo Petros Tsitsipą. 

„Komandai laimėti pirmąjį mačą visuomet labai svarbu. Pirmoji pergalė, kaip bebūtų, nuima psichologinę įtampą. Šiandien man pavyko parodyti neblogą žaidimą, tad nuotaikos geros”, – iš karto po susitikimo kalbėjo R. Berankis.

P. Tsitsipas lietuviui kiek atkakliau priešinosi tik pirmoje antrojo seto dalyje. Visgi rezultatui esant 3:3 R. Berankis iš eilės laimėjo 3 geimus. „Varžovas pradėjo geriau servuoti, šiek tiek pats atsipalaidavo. Čia ir buvo didžiausias skirtumas, palyginus su pirmu setu. Visgi tokio žaidimo iki seto pabaigos jam išlaikyti nepavyko“.

Antrame vienetų susitikime žais Laurynas Grigelis 7:6 4:6 7:5 išplėšė pergalę iš Michalo Pervolarakio rankų. Šis susitikimas truko ilgiau nei 3 valandas. 

„Labai sunkus mačas, buvo labai karšta, labai drėgna, labai sunkios sąlygos. Trečiame sete abu buvome labai pavargę, manau tai matėsi. Mano tikslas buvo grąžinti kuo daugiau kamuoliukų į aikštę ir kentėti. Tai pasiteisino. Tai yra labai svarbus taškas mūsų komandai, bet rytoj yra kita diena, turime išlikti susikoncentravę. Dabar svarbiausia – atsigauti fiziškai“.

Lemiamą trečia pergalę Lietuvos tenisininkai galės iškovoti sekmadienį 10 val. prasidėsiančiame dvejetų susitikime. 

Lietuvos rinktinės sudėtyje dar yra jaunieji Vilius Gaubas ir Edas Butvilas. Komandos kapitonas – Rimvydas Mugevičius.