Žaidėjams
Organizacijoms / Teisėjams

Į Lietuvos teniso čempionatą atvyks ir Laurynas Grigelis

2020-06-04

Lietuvos teniso čempionatas, į kurį šiemet turėtų atvykti ir antroji šalies raketė Laurynas Grigelis, liepos 13-16 dienomis vyks Bernardinų sodo teniso aikštyne Vilniuje. Šios varžybos, kaip ir pernai, turės prizų fondą – jų nugalėtojai ir prizininkai išsidalins 5 tūkst. eurų. 

„Lietuvos čempionatas dažnai nublankdavo prieš panašiu metu Vilniuje vykdavusį Prezidento taurės turnyrą, vienintelį ITF Futures serijos turnyrą Lietuvoje. Šiemet Prezidento taurės varžybos neįvyks, nes Tarptautinė teniso federacija dar nėra priėmusi sprendimų dėl sezono pratęsimo. Todėl galiu drąsiai pasakyti, kad Lietuvos čempionatas bus vienas iš svarbiausių teniso renginių Lietuvoje. Labai džiaugiuosi, kad turnyre sulauksime ir Lauryno. Jaunesni ar mažiau patyrę mūsų tenisininkai turės puikią progą pasitikrinti savo jėgas kovoje su juo“, – teigia Lietuvos teniso sąjungos prezidentas Ramūnas Grušas. 

Pats L. Grigelis sako, kad tai nebus jo debiutas Lietuvos čempionate. 

„Esu ne tik žaidęs Lietuvos čempionate, tačiau ir tapęs jo nugalėtoju. Tiesa, taip greitai negaliu pasakyti kuriais metais tai įvyko“, – juokiasi tenisininkas. 

Tai bus pirmos jo oficialios varžybos po ilgesnės nei pusmečio pertraukos. 

„Galbūt bus tam tikro jaudulio grįžtant į kortą, tiksliau į oficialias varžybas, po tokios ilgos pertraukos. Sutinku, kad būsiu vienas iš čempionato favoritų, tačiau viską kasdien reikės įrodinėti teniso aikštelėje. Juolab, kad favorito etiketė dažnai sukuria ir tam tikrą papildomą spaudimą“, – teigia Italijoje šiuo metu esantis L. Grigelis.

LTS paskelbė ir Lietuvos jaunių ir jaunučių čempionatų datas. Dvylikamečiai tenisininkai liepos 20-23 d. varžysis Klaipėdoje, o keturiolikmečių, šešiolikmečių ir aštuoniolikmečių čempionatai vyks Šiauliuose. Liepos 8-11 d. čia vyks U14 varžybos, liepos 20-23 d. – U16, o liepos 27-30 – U18.

„Visos šios varžybos vyks griežtai laikantis Lietuvos vyriausybės nustatytų reikalavimų renginiams, taip pat Tarptautinės teniso federacijos ir LTS saugumo rekomendacijų. Iš pradžių planavome, jog jokių varžybų nerengsime iki liepos 13 dienos, tačiau manome, kad esama situacija mums jau leidžia vykdyti turnyrus. Todėl keturiolikmečių varžybos Klaipėdoje vyks kiek anksčiau – nuo liepos 8 dienos“, – sako R. Grušas. 

2019 m. Lietuvos teniso čempionais tapo Tadas Babelis ir Iveta Dapkutė.