Žaidėjams
Organizacijoms / Teisėjams

Islamabade įsikūrę Lietuvos tenisininkai ruošiasi Daviso taurės mačui ir seka įvykius Ukrainoje

2022-03-02

Sekmadienį įsikūrusi Islamabado „Serena Hotel“ viešbutyje, Lietuvos vyrų teniso rinktinė tęsia pasirengimą kovo 4-5 dienomis vyksiančiam Daviso taurės susitikimui prieš Pakistano rinktinę. Pirmąjį savo vizito pusdienį viešbutyje laukę Covid-19 testų rezultatų, jau pirmadienį Lietuvos tenisininkai – Ričardas Berankis, Laurynas Grigelis, Edas Butvilas ir Ainius Sabaliauskas – išbandė Islamabado Sporto komplekso žolės kortus. 

„Kol kas esu labai patenkintas pasirengimu šiam mačui, vyrų požiūriu, nusiteikimu. Dėl Ričardo formos neturėjau jokių abejonių. Laurynas, matosi, yra pasiilgęs varžybų, matau daug jo noro, pastangų. Jaunimas treniruotėse taip pat dirba negailėdamas savęs. Kasdien turime po porą produktyvių treniruočių, nuo šiandien krūvį po truputį mažinsime“, – pasakoja Lietuvos rinktinės kapitonas Rimvydas Mugevičius.

Kalbėdamas apie pasirengimo sąlygas, Lietuvos rinktinės kapitonas negaili pagyrų mačą organizuojantiems pakistaniečiams. „Turiu pasakyti, kad kažkiek nerimo, vykstant čia, buvo. Tiesiog nežinojome ko tikėtis. Tačiau viešbutis puikus, vietiniai federacijos žmonės rūpinasi mūsų komanda. Aišku, iš pradžių buvo kažkiek keista visur – į kortus, į viešbutį – keliauti su policijos palyda, tačiau dabar to nebepastebime“.

Lietuvos rinktinės lyderis R. Berankis į Islamabadą atvyko tiesiai po pasirodymo ATP-500 serijos turnyre Dubajuje. Tenisininkas neslepia, jog sėkmingas žaidimas Dubajuje pridėjo pasitikėjimo savo jėgomis, tačiau pabrėžia, kad lietuviai turi būti atsargūs. „Yra du svarbūs aspektai. Visų pirma – kortų danga. Galiu pasakyti, kad žolės kortai čia tikrai gana neblogi, tačiau žaidimas ant jos yra labai specifinis, reikalaujantis specialaus pasirengimo. Tradiciškai, žolės sezonui mes rengiamės maždaug dviejų savaičių trukmės stovyklose. Dabar tiek laiko neturime. Antras svarbus veiksnys – varžovai. Galbūt jie neturiu aukštų ATP reitingų, tačiau žaidžia namie, įprastoje aplinkoje, ant įprastos dangos. Jokiu būdu negalime jų nuvertinti. Manau, mūsų laukia tikrai rimtas išbandymas“.

Po paskutinio lietuvių susitikimo Graikijoje apie profesionalios karjeros pabaigą paskelbęs Laurynas Grigelis tuomet taip pat užsiminė, jog jei reikės, jis tikrai padės Lietuvos komandai Daviso taurės varžybose. Ilgai laukti susitikimo su komandos draugais jam nereikėjo. 

„Jausmas šiek tiek kitoks. Aš visuomet su dideliu malonumu važiuodavau žaisti už Lietuvą, tačiau dabar esu mažiau pavargęs, labiau atsipalaidavęs, pasiilgęs varžybų įtampos ir jaudulio. Kol kas viskas tvarkoje, treniruotėse jaučiuosi gerai. Tikrai gerai padirbėjome pirmas kelias dienas, dabar, bent jau man, beliko pašlifuoti tokius žaidimo elementus kaip padavimas, priėmimas“, – sako L. Grigelis. 

R. Berankis taip pat sako, kad ruoštis susitikimui trukdo ir mintys apie agresijos baisumus patiriančią Ukrainą. „Protu suvokti ten vykstančių dalykų – neįmanoma. Toje šalyje turiu ne tik daug draugų, tačiau ir artimųjų. Todėl, aišku, mano galva pilna minčių apie tai, kaip galėčiau jiems padėti“.

Jam antrina ir R. Mugevičius. „Mūsų kambariuose viešbutyje be perstojo sukasi tarptautiniai naujienų kanalai. Mano geras bičiulis – Ukrainos Daviso rinktinės kapitonas Andrejus Medvedevas. Nuolat bendraujame su juo, keičiamės informacija apie situaciją. Neįmanoma nesižavėti ukrainiečių drąsa ir kova už savo šalies laisvę. Aš tikiu, kad ta kova pasibaigs jų pergale“.

Ketvirtadienį Islamabade bus užtraukti šio Daviso taurės susitikimo burtai, lemsiantys mačų eiliškumą. Penktadienį bus žaidžiami du vienetų susitikimai, o šeštadienį – dvejetų mačas ir, jei reikės, dar du vienetai.