Žaidėjams
Organizacijoms / Teisėjams

Daviso taurė: pirmasis prieš Pakistaną žais Laurynas Grigelis

2022-03-03

Šiandien Islamabade ištraukus Daviso taurės pirmos grupės atkrintamųjų varžybų tarp Pakistano ir Lietuvos teniso rinktinių burtus paaiškėjo, kad penktadienį pirmieji į kortus žengs pajėgiausias šeimininkų komandos tenisininkas Aqeelas Khanas ir Laurynas Grigelis. Pasibaigus jų susitikimui vyks Muhammado Shoaibo ir Ričardo Berankio akistata. 

Šeštadienis prasidės dvejetų susitikimu tarp Aisamo Qureshi ir Muhammado Abibo bei R. Berankio ir L. Grigelio, po kurio seks du vienetų susitikimai. Iš pradžių A. Khanas žais prieš R. Berankį, po jų – M. Shoaibas prieš L. Grigelį.

Tiesa, antrosios dienos mačų dalyvius komandų kapitonai A. Qureshi ir Rimvydas Mugevičius šeštadienį dar galės pakeisti.

Likus dienai iki burtų traukimo ceremonijos šeimininkų komanda sulaukė nemalonios žinios. Komandos sudėtyje buvusio Muzammilo Murtaza Covid-19 testo buvo teigiamas, todėl jis buvo priverstas palikti rinktinės stovyklą.

„Tai yra nebloga žinia mums. Pastaruoju metu šis tenisininkas nemažai žaidė įvairiuose ITF World Tennis Tour turnyruose. Jei kalbėti apie burtus, su pirmąja diena kaip ir viskas aišku. Dėl Ričardo žaidimo neturėjau nė mažiausių abejonių nuo pirmosios dienos, o antruoju numeriu po treniruočių stovyklos pasirinkau patyrusį Lauryną. Kas žais šeštadienį, matysime po pirmosios dienos“, – po burtų kalbėjo Lietuvos rinktinės kapitonas. 

Beje, visą savaitę Lietuvos ir Pakistano tenisininkus lepinęs lietuviškos vasaros šiluma, likus dienai iki susitikimo pradžios Islamabado dangus staiga prapliupo. Dėl lietaus susitikimui vadovaujantis australas John Blom, teisėjavęs šių metų Australijos atvirojo čempionato finalui, burtų ceremoniją perkėlė iš teniso kortų į greta esantį skvošo centrą. Ir nors meteorologai prognozuoja, jog lietus šiandien popiet liausis, tenisininkai į dangų ir kortus žvelgia su šiokiu tokiu nerimu.

„Šiandien turėjome pirmą kartą pasitreniruoti centriniame korte, kuriame vyks mačai. Deja, tačiau labai gali būti, kad tokios galimybės nebeturėsime. Be to, drėgmės gavę žolės kortai, skirtingai nei grunto ar hardo aikštelės, yra labiau slidūs ir džiūva ilgiau“, – pasakojo R. Berankis. 

Pirmasis pakistaniečių ir lietuvių Daviso taurės susitikimo mačas penktadienį prasidės 11 val. vietos laiku (8 val. Lietuvos laiku).

Lietuvos rinktinės sudėtyje, be R. Berankio ir  L. Grigelio, dar yra Edas Butvilas ir Ainius Sabaliauskas.