Žaidėjams
Organizacijoms / Teisėjams

Lietuvos teniso sąjungos prašymas – Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai bei Seimui

2023-02-17

Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją, o taip pat šalies Seimą, su prašymu kuo skubiau priimti reikiamus teisės aktus, būtinus tam, kad Rusijos ir Baltarusijos piliečiams būtų uždrausta atvykti į Lietuvą, o taip pat užtikrinti šių teisės aktų įgyvendinimą. 

Anot LTS atstovų, tai yra vienintelis būdas užkirsti kelią šių šalių tenisininkams į Lietuvoje vykstančius tarptautinius turnyrus. 

„Žaidėjų registraciją į Tarptautinės teniso federacijos (ITF), Teniso profesionalų asociacijos (ATP), Moterų teniso asociacijos (WTA) turnyrus vykdo šios organizacijos. Nacionalinės teniso federacijos ar šiuos turnyrus rengiantys teniso klubai turnyro dalyvių sąrašams neturi jokios įtakos. Todėl mes ir prašome valstybės institucijų padaryti viską, kad Rusijos ir Baltarusijos tenisininkams būtų apribotos galimybės kirsti mūsų šalies sieną. Mes gi, savo ruožtu, ir toliau dėsime visas pastangas, kad tarptautinės teniso organizacijos pakeistų savo poziciją ir pašalintų valstybių agresorių sportininkus iš visų turnyrų“, – sako LTS prezidentas Ramūnas Grušas.