Žaidėjams
Organizacijoms / Teisėjams

LTS tiesia pagalbos ranką ukrainiečiams, siūlo tarptautinėms federacijoms nutraukti ryšius su Rusija ir Baltarusija 

2022-03-01

Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į Tarptautinę teniso federaciją (ITF) ir Europos teniso asociaciją (Tennis Europe), reikalaudama šių organizacijų nutraukti visus esamus saitus su Rusijos ir Baltarusijos teniso federacijomis. 

„Praėjusią savaitę ITF sureagavo į Rusijos agresiją prieš Ukrainą paskelbdama, kad šiose šalyse nebebus rengiami jokie oficialūs tarptautiniai teniso turnyrai. Mes manome, kad tokia priemonė, nors ir yra būtina, tačiau tikrai nėra pakankama. Todėl ir siūlome tarptautinėms teniso federacijoms nutraukti visus ryšius su valstybių agresorių federacijomis“, – sako LTS prezidentas Ramūnas Grušas. 

LTS išplatintame dokumente teigiama, kad tokio tarptautinių teniso organizacijų žingsnio pasekmes turi pajusti visi Rusijos ir Baltarusijos teniso žaidėjai, treneriai, teisėjai.

Su panašaus pobūdžio reikalavimais į ITF ir Tennis Europe jau kreipėsi ir Ukrainos teniso federacija. 

Be to, LTS pasiūlė Ukrainos teniso federacijai visokeriopą įmanomą pagalbą.

„Matome, jog nemaža dalis ukrainiečių dėl Rusijos sukelto karo yra priversti palikti savo šalį. Daliai iš jų mes galėtumėme tapti laikinais namais, kuriuose jie galėtų gyventi, mokytis, treniruotis. Sutarėme su ukrainiečiais, jog jie įvertins kokia parama jiems labiausiai reikalinga, o tuomet jau tarsimės ką ir kaip galime padaryti“, – pasakoja LTS vadovas.

Lietuvos teniso sąjunga vienija daugiau kaip keturias dešimtis teniso klubų, akademijų ir mokyklų visoje Lietuvoje.