Žaidėjams
Organizacijoms / Teisėjams

Nei vieno susitikimo nepralaimėjusios lietuvės kyla į aukštesnę Billie Jean King taurės grupę

2021-06-19

Lietuvos tenisininkės įgyvendino savo tikslą „SEB arenoje“ Vilniuje besibaigiančiame Billie Jean King taurės turnyre. Lietuvos rinktinė tapo šių varžybų III grupės Europos-Afrikos zonos nugalėtoja ir iškovojo kelialapį į aukštesnę – II grupę.

Šeštadienį vykusiame finale Lietuvos komanda, kurią treniruoja Edita Liachovičiūtė, laimėjo abu vienetų mačus ir užsitikrino pergalę prieš Maltos ekipą.

Pirmajame vienetų susitikime Akvilė Paražinskaitė per 1 val. 13 min. 6:1 6:4 nugalėjo Francescą Curmi (WTA-1082).

Po lengvai laimėto pirmo seto, A. Paražinskaitė sėkmingai pradėjo ir antrąjį (3:1). Visgi vėliau Maltos atstovė sugebėjo primesti savo žaidimą ir išlygino rezultatą (3:3). Tuomet Lietuvos tenisininkė susigrąžino pranašumą ir neleido varžovei pakovoti dėl pirmojo taško. 

„Žaidžiau daug geriau nei pirmajame savo mače. Tiesiog išėjau į aikštelę ir atidaviau viską, ką galėjau. Turiu nuostabią komandą ir puikų palaikymą, tai negalėjau jos nuvilti. Po taškelį ėjau link pergalės, – kalbėjo A. Paražinskaitė. – Tenisas toks sportas, kad mačo metu tenka prisitaikyti prie kitokio varžovės žaidimo. Antrajame sete man reikėjo prisitaikyti, todėl buvo kiek sunkiau, bet viskas baigėsi gerai“.

Antrajame vienetų mače pirmoji Lietuvos raketė Justina Mikulskytė (WTA-543) po 1 val. 13 min. trukusios kovos 6:2 6:2 įveikė Helene Pellicano (WTA-1047) ir mūsų šalies komanda ėmė šokti pergalės šokį.

Dvejetų susitikimas tarp Lietuvos ir Maltos rinktinių žaidžiamas nebus.

Lietuvos rinktinei šiame turnyre taip pat atstovauja Iveta Dapkutė, Patricija Paukštytė ir Klaudija Bubelytė. 

Grupėje lietuvės „sausais“ rezultatais 3-0 nugalėjo Nigerijos ir Kosovo rinktinės.

Į Billie Jean King taurės (buv. FedCup) II grupę lietuvės grįžo po ketverių metų pertraukos.

Antrąjį kelialapį į aukštesnę grupę iškovojo Norvegijos komanda. Ji finale pranoko Bosnijos ir Hercegovinos ekipą.

Billie Jean King taurės turnyre Vilniuje iš viso dalyvavo 21 šalies komandos. Į Lietuvos sostinę atvyko beveik 400 sportininkių, delegacijų atstovų bei oficialių asmenų. Tenisininkės varžėsi devyniuose uždaruose kietos dangos „SEB arenos“ kortuose.

Sauliaus Čirbos nuotraukos.