Žaidėjams
Organizacijoms / Teisėjams

Nuo karo pabėgę Ukrainos vaikai rado prieglobstį ir Lietuvos teniso klubuose

2022-09-09

Kitą savaitę Vilniaus „SEB arenoje“ raketes Daviso taurės varžybose sukryžiuos Ukrainos ir Vengrijos tenisininkai. Dėl Rusijos agresijos namie susitikimo organizuoti negalintys ukrainiečiai nutarė varžybas surengti Vilniuje. Vienas iš pagrindinių tokio pasirinkimo motyvų – didelė ukrainiečių bendruomenė Vilniuje ir Lietuvoje. Dalis nuo karo pabėgusių ukrainiečių rado prieglobstį ir įvairiose Lietuvos teniso mokyklose ir klubuose.

Šiaulių teniso akademijoje nuo balandžio pradžios sportuoja 16-metė ukrainietė Nadia, į Lietuvą atvykusi iš Kijevo. Šiame mieste tėvynės ginti liko jos tėtis. 

Prieš kelionę į Šiaulius Nadia ir jos šeima glaudėsi slėptuvėje nuo bombardavimo. Išgirdusi Nadios šeimos pagalbos prašymą, Šiaulių teniso akademijos bendruomenė nedvejodama ištiesė pagalbos ranką: suteikė laikiną apgyvendinimą akademijos patalpose, skyrė nemažai teniso inventoriaus, aprangos, taip pat galimybę žaisti tenisą. Galiausiai mėgėjų teniso turnyro metu renkamos lėšos merginos šeimai paremti.

Šiuo metu mergina sportuoja grupinėse ir individualiose treniruotėse, dalyvauja nacionaliniuose ir tarptautiniuose turnyruose.

Telšių teniso klube „Smešas“ treniravosi 3 jaunieji ukrainiečiai, nuo karo pabėgę į Lietuvą kartu su savo artimaisiais. Tiesa, viena iš šeimų jau išvyko atgal į Ukrainą. Klubo bendruomenė padėjo jiems susirasti namus, skyrė visokeriopą kasdienę pagalbą. Klube vaikai treniruojasi nemokamai. 

Be to, Telšiuose „Smešo“ atstovai surengė mėgėjų turnyrą, o jo metu surinktos lėšos bus panaudotos Ukrainai paremti. 

Klube šiuo metu darbuojasi ir teniso trenerių iš Ukrainos šeima, čia treniruojanti savo dukrą.

Tenisininkus iš Ukrainos priglaudė bei treniruoja ir Balžeko teniso akademija. Čia teniso paslapčių mokosi ukrainiečiai Timofii ir Stefanii. Akademijoje jie nemokamai treniruojasi, yra maitinami, ši teniso mokykla dengia dalį vaikų dalyvavimo turnyruose kaštų. Skaičiuojama, kad ukrainiečiams akademija skyrė paramos už daugiau nei 20 tūkst. eurų, dar daugiau nei 6 tūkst. eurų buvo paaukota šių ukrainiečių šeimai.