Žaidėjams
Organizacijoms / Teisėjams

Ukrainos ambasadorius Lietuvoje kviečia palaikyti ukrainiečius Daviso taurės mače Vilniuje

2022-09-09

Jau kitą savaitę atsinaujinusioje SEB arenoje vyks dviguba teniso šventė – net keturias dienas iš eilės bus žaidžiami Daviso taurės mačai. Be Lietuvos ir Egipto rinktinių sostinės publika galės išvysti ir geriausius Ukrainos bei Vengrijos tenisininkus.

„Dėl karo mes negalėjome organizuoti šio susitikimo Ukrainoje, todėl esame labai dėkingi mūsų bičiuliams lietuviams, kurie leido čia surengti mačą bei likti Ukrainai jo šeimininke. Jūsų arena yra labai moderni. Bus smagu čia dar kartą apsilankyti ir stebėti teniso mačus“, – pirmaisiais įspūdžiais, vaikščiodamas po centrinį SEB arenos kortą, dalijosi Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Petro Bešta.

Rugsėjo 15-16 d. ambasadorius palaikys Ukrainos rinktinę Daviso taurės pasaulinės pirmos grupės dvikovoje su Vengrijos komanda. Tą patį jis kviečia padaryti ir Lietuvoje gyvenančius ukrainiečius bei visus mūsų šalies teniso mylėtojus.

„Šiandien Ukrainai reikia pergalių visuose frontuose ir mūsų sportininkai įneša svarbų indėlį į bendrą pergalę. Tenisininkams frontas yra aikštelėje. Laimėdami jie įvairiose pasaulio šalyse iškelia mėlynai geltoną Ukrainos vėliavą, šlovindami Ukrainos pasiekimus. Taigi mes sergame už Ukrainą, mūsų tenisininkus ir jų būsimas pergales! Tikimės kitą savaitę SEB arenoje pamatyti kuo daugiau ukrainiečių ir mūsų bičiulių“, – kalbėjo P. Bešta.

Ukrainos rinktinei vadovaus teniso legenda Andrejus Medvedevas, kuris 1994 m. buvo pakilęs į 4-ą ATP reitingo vietą, o 1999 m. žaidė prieš amerikietį Andre Agassi Prancūzijos atvirojo čempionato finale. Ukrainos komandos garbę Vilniuje gins Vladyslavas Orlovas (ATP-532), Viacheslavas Bielinskyi (ATP-603), Illya Beloborodko ir Vladyslavas Manafovas (ATP-1518).

Tuo metu ukrainiečių varžovų vengrų kapitonas Zoltanas Nagy komandoje turės net 3 žaidėjus, šiuo metu patenkančius tarp 200-ų pajėgiausių planetos tenisininkų. Tarp jų bus ir Vengrijos teniso žvaigždė Martonas Fucsovicsas (ATP-98), prieš keletą metų užėmęs 31-ą ATP reitingo vietą. Susitikime prieš Ukrainos rinktinę jam talkins Zsomboras Piros (ATP-158), Fabianas Marozsanas (ATP-185), Mate Valkuszas (ATP-296) ir Peteris Fajta (ATP-491).

Bilietus į šiuos dviejų dienų mačus platina bilietai.lt, o visi pinigai už parduotus bilietus atiteks Ukrainos teniso federacijai.

Iškart po ukrainiečių ir vengrų, rugsėjo 17-18 d., ant SEB arenos korto žengs ir Lietuvos bei Egipto rinktinės. Tai bus Daviso taurės antros grupės susitikimas.