Žaidėjams
Organizacijoms / Teisėjams

R. Grušas: Lietuvos teniso sąjunga aukšto sportinio meistriškumo pažymėjimų neišduoda

2021-01-26

Paskutinėmis dienomis kilo nemažas triukšmas dėl savaitgalį Vilniuje vykusių padelio teniso varžybų. Ir nors teniso ir padelio sporto šakų veiklą ir vystymą Lietuvoje vykdo skirtingos federacijos, tam tikruose padelio teniso atstovų pasisakymuose galima buvo įžvelgti užuominų, kad, neva, situacija su karantino ribojimų laikymusi abejose sporto šakose yra identiška. 

Todėl Lietuvos teniso sąjungos (LTS) vardu noriu dar kartą patikslinti informaciją dėl mūsų taikomo aukšto meistriškumo sportininkų apibrėžimo. Lietuvos teniso sąjunga aukštojo sportinio meistriškumo sportininkais pripažįsta tuos žaidėjus, kurie turiu ATP, WTA, ITF ar LTS reitingus. Jokių kitokių aukšto sportinio meistriškumo kriterijų LTS nepripažįsta ir neišduoda tai patvirtinančių pažymėjimų.

Aukšto sporto meistriškumo tenisininkų treniruotes organizuoja ir už visų saugumo reikalavimų laikymąsi yra atsakingas sportininko klubas, su LTS turintis suderinti treniruočių tvarkaraštį, vietą ir jose dalyvaujantį trenerį.

Be to, šią savaitę LTS raštu kreipėsi į Vyriausybės atstovus, su prašymu pateikti informaciją apie galimus karantino apribojimų švelninimus tenisui (įvertinant tai, kad vienetų tenisas yra viena iš saugiausių sporto šakų, vertinant jį pagal esamus ploto, žmonių skaičius ribojimus). Sulaukę valstybės institucijų atsakymo apie jį nedelsiant informuosime teniso bendruomenę.