Žaidėjams
Organizacijoms / Teisėjams

Ričardas Berankis dvikovoms Australijoje ruošis kartu su Milošu Raoničiumi

2021-01-14

Geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis vakar skrydžiu į Amsterdamą pradėjo savo kelionę į vasario mėnesį Melburne vyksiantį pirmąjį didžiojo kirčio turnyrą sezone – Australijos atvirąjį čempionatą. Iš Amsterdamo R. Berankio laukė skrydis į Dubajų, o iš ten, jau specialiai Australijoje žaisiantiems tenisininkams varžybų organizatorių užsakytu lėktuvu, tenisininkas kilo link Melburno. 

„Kažkokių labai didelių formalumų prieš kelionę susitvarkyti nereikėjo. Tiesiog pasidaryti Covid-19 testą ir sulaukti neigiamo atsakymo. Antradienį turėjau jį savo kišenėje, tad galėjau ramiai ruoštis kelionei. Tiesa, tuos pačius dalykus teko susitvarkyti ir kartu su manimi į Australiją vykstančiam kineziterapeutui Mariui Matulioniui“, – prieš išvykdamas į Australiją pasakojo R. Berankis.

Anot jo, varžybų organizatorių užsakyti lėktuvai tenisininkų laukia Singapūre, Dohoje, Dubajuje, Los Andžele. O kaip nusigauti iki kažkurio iš šių miestų – jau tenisininkų rūpestis. „Mums nieko nekainuos skrydis iš pasirinkto miesto į Melburną. Savo lėšomis turiu nusigauti tik iki Dubajaus“.

Tenisininkai kartais skundžiasi, kad ilgiau nei parą trunkanti kelionė iki tolimosios Australijos atima nemažai jėgų. „Tikiuosi šį kartą bus kažkiek lengviau. Mat pagal visus saugumo protokolus, lėktuve negali būti užimta daugiau nei berods 25 procentai vietų. Vadinasi, turėtų būti vietos išsitiesti ar net prigulti“, – juokėsi tenisininkas.

Atvykę į Melburną žaidėjai bus apgyvendinti viešbutyje, kuriame karantinuosis dvi savaites. Tiesa, jau nuo pačios pirmosios dienos jiems bus sudarytos sąlygos treniruotis: iki 5 valandų per parą jie galės praleisti teniso kortuose, dirbti su fizinio parengimo treneriu, skirti laiko atstatymo procedūroms. Tačiau grįžus į viešbutį palikti savo kambarį bus nevalia iki pat kito treniruočių ciklo pradžios. 

Pirmąją buvimo Australijoje savaitę žaidėjams bus leista treniruotis tik su vienu ir tuo pačiu partneriu. R. Berankis treniruočių kortu dalinsis su gerai pažįstamu kanadiečiu Milošu Raoničiumi (ATP 14).

„Taip sutarė mūsų treneriai ir aš esu tikrai patenkintas tuo, kad savaitę treniruosimės kartu su Milošu. Tai labai geras žaidėjas, įdomus žmogus. O svarbiausia, kanadietis treniruotėse yra tikras darboholikas. Vadinasi mūsų laukia geros, intensyvios treniruotės. Antrąją karantino savaitę prie mūsų prisijungs dar du žaidėjai – norvegas Kasperas Ruudas (ATP 27) ir serbas Miomiras Kecmanovičius (ATP 42). Žodžiu, tikrai gera kompanija“, – sakė R. Berankis. 

Iki šiol kitam sezonui R. Berankis ruošėsi Vilniuje įsikūrusioje SEB arenoje. Tai gana retas atvejis, mat dažniausiai Lietuvą tenisininkas palikdavo jau gruodžio mėnesį, o baterijas kitam sezonui kraudavo įvairiose pasaulio šalyse – Katare, Kenijoje, Serbijoje. 

„Visų pirma, yra tam tikri su pandemija susiję apribojimai, kurie kiek apsunkintų mano treniruotes kitose šalyse. Kad ir tas pats reikalavimas karantinuotis. Su treneriu Dirku Hordorfu svarstėme pasirengimo Vokietijoje galimybę. Tačiau nuvykus ten man reikėtų užsidaryti viešbutyje bent 4 dienoms, vadinasi prarasčiau kažkiek laiko. O antra, Vilniuje, būtent SEB arenoje, yra puikios sąlygos ruoštis sezonui. Sakau tai nuoširdžiai – tokio dydžio bazių, kuriose sportininkams suteikiamos visos įmanomos paslaugos, nėra daug. Paskutiniu metu arenoje praleisdavau iki 8 valandų per dieną – fizinis pasirengimas, tenisas, masažai ir kitos atstatymo procedūros. Turbūt vienintelis nedidelis pasirengimo svetur privalumas – galimybė treniruotis su ATP šimtuko žaidėjais. Tačiau Vilniuje tenisą žaidžiau su tikrai neblogos formos esančiu Luku Mugevičiumi, treniruotėse dirbau su treneriu Vadimu Pinko. Fiziniu pasirengimu rūpinosi Ričardas Podolskis. Ačiū jiems, o taip pat SEB arenai, už pagalbą, pastangas ir kartu praleistą laiką“, – teigė R. Berankis. 

„Manau, kad labai efektyviai išnaudojau šias kelias savaites. Jaučiuosi pasirengęs fiziškai, manęs nekankina jokie skausmai ar mikro traumos. Dabar gi Australijoje visas dėmesys bus sutelktas į tenisą. O treniruočių partnerius, kaip jau sakiau, turėsiu tikrai gerus“.

Pirmasis sezono startas Lietuvos tenisininko laukia paskutinę sausio dieną startuosiančiame ATP 250 serijos turnyre „Great Ocean Road Open“. Jame R. Berankio varžovais gali tapti šveicaras Stanas Wawrinka (ATP 18), bulgaras Grigoras Dimitrovas (ATP 19), kroatas Borna Coričius (ATP 24) ar daugelis kitų pajėgių tenisininkų – šiuo metu jo dalyvių sąrašą puošia net keturiolikos ATP pirmojo penkiasdešimtuko žaidėjų pavardės. 

„Tai bus savotiškas apšilimas, galimybė pasitikrinti jėgas prieš pagrindinį metų pradžios startą – Australijos atvirąjį čempionatą. Suprantama, būtent čia noriu pademonstruoti geriausią savo žaidimą“, – tikina R. Berankis.

Iš Australijos tenisininkas patrauks link Europos. Vasario mėnesį jis planuoja dalyvaus Prancūzijoje vyksiančiuose ATP turnyruose. Dar kiek vėliau R. Berankio lauks ir pirmoji sezono kelionė į JAV. Antroje kovo pusėje Majamyje vyks pirmasis sezono ATP Masters serijos turnyras.