Žaidėjams
Organizacijoms / Teisėjams

Teniso treniruotės šiais mokslo metais vyko net 134 Lietuvos darželiuose ir mokyklose

2022-06-17

Lietuvos teniso sąjunga (LTS) užbaigė trečiąjį kartu su Tarptautine teniso federacija (ITF) vykdomo projekto „Junior Tennis Initiative“ (JTI) sezoną. Ši globali iniciatyva yra skirta teniso masiškumo didinimui per jo įtraukimą į fizinio lavinimo užsiėmimus ir pamokas darželiuose bei mokyklose. 

Lietuvoje šiame projekte jau dalyvauja 134 mokymo įstaigos – 82 darželiai ir 52 mokyklos, o JTI veiklos ir renginiai iš viso vyko net 9 šalies miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Pasvalyje, Prienuose ir Vilkaviškyje.

Per šiuos metus darželinukams ir mokiniams buvo surengta daugiau nei 200 teniso treniruočių, ugdymo ir mokymo įstaigoms skirta beveik 1000 rakečių, daugiau nei 2000 specialių kamuoliukų, 140 tinklų. Bendra mokykloms skirto inventoriaus vertė viršijo 17,5 tūkst. eurų. 9,7 tūkst. eurų projektui skyrė pagrindinis jo rėmėjas bendrovė „Decathlon“, 5,4 tūkst. eurų – LTS, 2,5 tūkst. eurų – Vilniaus miesto savivaldybė.

„Šio sezono pabaiga yra visi labo tarpinė stotelė. Norime, kad kasmet prie projekto jungųsi kuo daugiau darželių ir mokyklų, kad kuo daugiau vaikų atrastų šią sporto šaką. Taip pat už kartu praleistą laiką labai noriu padėkoti visiems projekto dalyviams – vaikams, jų mokytojams, treneriams, rėmėjams ir partneriams“, – sako LTS generalinė sekretorė Virginija Paliukaitė. 

Be to, JTI projekto metu buvo surengti seminarai fizinio lavinimo mokytojams ir darželių auklėtojams. Jų metu įvairių Lietuvos teniso akademijų ir mokyklų treneriai mokytojams pristatė įvadinių teniso treniruočių metodiką. Šį sezoną buvo surengti 8 tokie renginiai, o juose dalyvavo 170 mokytojų. 

Projekto sezonas Vilniuje buvo baigtas „SEB arenoje“ surengta teniso švente, kurioje dalyvavo 75 vaikai iš 9 sostinės mokymo įstaigų. Šiauliuose JTI veiklos nenutrūks ir vasarą – čia teniso treniruotės mažiausiems vyks ir toliau. 

LTS per šį projektą tikisi su tenisu supažindinti 15 tūkst. mokinių ir darželinukų bei per 200 mokytojų.

Iš viso šiame ITF projekte dalyvauja 145 valstybės.