Žaidėjams
Organizacijoms / Teisėjams

Vilniuje apsistojęs vyriausias pasaulio tenisininkas korte jėgas išbandė su R. Berankiu ir E. Butvilu

2022-06-21

Vyriausiu pasaulio tenisininku tituluojamas 98-erių metų amžiaus ukrainietis Leonidas Stanislavskyi vos kiek daugiau nei prieš pusmetį Maljorkoje turėjo galimybę teniso korte apsikeisti keliais smūgiais su pačiu Rafaeliu Nadaliu. Dabar gi Rusijos agresija privertė jį palikti savo gimtąją šalį ir ieškotis naujų laikinų namų, kuriais tapo Vilnius. 

Praėjusios savaitės pabaigoje, tarpininkaujant Lietuvos teniso sąjungai, Ukrainos teniso federacijai ir Tarptautinei teniso federacijai, jis atvyko į Lietuvos sostinę. Vilniuje L. Stanislavskyi planuoja praleisti bent pusmetį, per kurį jis tikrai neapleis ir mylimos sporto šakos. 

„Leonidas apsistojo „SEB arenoje“ esančiame viešbutyje, o du kartus per savaitę treniruosis ir žais čia pat esančiuose kortuose. Beje, Bernardinų parko aikštyne jis jau spėjo sukryžiuoti raketes su Ričardu Berankiu ir Edu Butvilu“, – pasakoja Lietuvos teniso sąjungos prezidentas Ramūnas Grušas. 

L. Stanislavskyi vis dar aktyviai dalyvauja tarptautinėse varžybose ir šiuo metu užima 44-ą vietą ITF 90+ amžiaus reitinge. 

Įvairiose teniso akademijose ir mokyklose šiuo metu taip pat treniruojasi bent keliasdešimt jaunųjų Ukrainos tenisininkų. Rugsėjo viduryje „SEB arenoje“ Vilniuje savo Daviso taurės susitikimą žais ir šios šalies nacionalinė vyrų rinktinė. Ukrainiečių varžovais bus Vengrijos tenisininkai.